Interiér

Futonové matrace jsou pod lupou! Co je jejich hlavní předností?

Kvalitní odpočinek je základ spokojeného a dlouhého života. Tato fráze v současnosti může dojít ke svému naplnění, zásluhu na tom budou mít japonské futonové matrace. Víte, proč jsou tolik oblíbené mezi příznivci zdravého životního stylu a čím se liší od klasických matrací?

Futonové matrace jsou vyrobeny jen z přírodních materiálů

Pod označením futon se skrývají rozličné přírodní materiály, které mají vysokou životnost a jsou šetrné k životnímu prostředí. Zpozornět by měli především alergici, protože právě pro ně jsou futonové matrace ideální. Umí totiž odpudit roztoče i různé druhy bakterií a plísní! Mezi nejoblíbenější materiály patří přírodní latex, jehož zásluhou se matrace mohou chlubit svojí měkkostí, pružností i vysokou tvarovou stálostí. Futonové matrace jsou běžně vyráběny i z konopí, lnu, bavlny, kokosového vlákna, vlny nebo koňských žíní.

Výhody futonových matrací

Předností futonových matrací je skutečnost, že s tělem splývají do jednoho celku. Protože dokážou přirozeně odvádět vlhkost svojí vysokou absorpční schopností, naše tělo je celou noc v suchu. Matrace se tělu rovněž umí přizpůsobit, což pomůže k rozložení jeho váhy a uvolnění. Přírodní futony mají schopnost působit preventivně proti bolesti zad a přispět k jejímu odstranění. Pokud trpíte nadváhou, jsou pro vás tvrdší futonové matrace také ideální volbou.

Jaká futonová matrace je pro vás ta pravá?

Jakým způsobem si vybrat nejlepší futonovou matraci? Nejprve je nutné si ujasnit, jestli upřednostňujete hlavně pohodlí nebo snadnou údržbu a maximální ochranu před mikroby. Pokud zvolíte první volbu, vyberte si futonovou matraci z kokosových vláken, s níž se však bude hůře manipulovat. K pravidelnému větrání a vystavování slunci je vhodnější bavlněný futon,vlna nebo latex.

Futnová matrace

Tyto matrace se ovšem dříve slehnou, což kompenzuje jejich nižší cena.
Největší výhodou futonových matrací je fakt, že se z nich na rozdíl od těch umělých neodpařují žádné škodlivé látky. Pozor! Toto platí i po delší době užívání. Také pot futonu neublíží a vlhkost nezaviní ztrátu jeho vlastností.

Obyčejně je možné setkat se s futonovou matrací na dvou hlavních typech rámu. První variantu představuje standardní postelový rám, druhou potom skládací rám s příčkami. U něho není problém udělat během okamžiku z postele pohovku se sníženým sezením. Zamyslete se však nad tím, jestli budete mít vždy chuť lůžko rozkládat!

Nenechte se ošidit!

Futon opravdu garantuje pohodlné a zdravé spaní na tvrdém. Pamatujte však na to, že všeho moc škodí! Matrace by měla mít tloušťku nejméně deset centimetrů, potom teprve může splnit svůj účel. Zkontrolujte si také, aby zakoupený futon neměl žádné prohlubně, boule a další nerovnosti. Když tomu tak není, nebojte se ho reklamovat! Cena kvalitních futonových matrací se běžně pohybuje mezi 2500 až 4000 Kč a špatný výrobek by Vás ošidil nejen na penězích, ale také na zdraví.

Vědecké výzkumy prokazují, že nejméně třetinu života strávíme spánkem. Futonové matrace by měly alespoň podle výrobců garantovat, že tento čas bude stráven pro naše tělo tím nejlepším možným způsobem. Obyvatelé Japonska přece vynikají svojí dlouhověkostí a je pravděpodobné, že na tom i futonové matrace mohou mít svůj podíl.

Michaela Varausová

Jednou budu bydlet v pěkném domku s manželem, dětmi i zlatou retrívřicí Sissi. Spokojeny tam budou moje děti i její štěňata!

2 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

  • S těmito matracemi zkušenost nemám, ale spíše za mě bych doporučil klasické matrace, ale kvalitnější ne žádné šmejdy ze supermarketu, nakupoval jsem nedávno na http://panmatraci.cz/ a byl jsem velice spokojen. 🙂