Google Home - cena, funkce a další podrobnosti
Interiér

Google Home – cena, funkce a další podrobnosti

Wi-fi zařízení Google Home, které funguje jako chytré ovládání domácnosti, vzbuzuje velká očekávání. Přinášíme vám více čerstvých informací o novince s ambicemi změnit to, jak v rámci domova fungujeme.

Konečně inteligentní domácnost

Oficiální představení Google Home se blíží, nicméně my již nyní váme několik velmi zajímavých informací. Třebaže je kolem zařízení velký humbuk, určitě je na místě představit si ho. Google Home je wi-fi zařízení, které slouží jako ovladač chytré domácnosti. Do určité míry umí na základě hlasových povelů to, co dokáže například váš chytrý telefon s operačním systémem Android. Není se čemu divit, protože zařízení lze propojit až s několika mobily, slouží tak jako prodloužená ruka pro jejich ovládání. Prostřednictvím povelů můžete vyhledávat, psát zprávy, ovládat kalendář, úkoly či pouštět média. Google Home má pochopitelně i další funkce a lze očekávat, že jejich seznam se bude v budoucnu rozrůstat díky updatům a dalšímu domácímu vybavení, které budou s přístrojem kompatibilní. Novinky můžete sledovat na oficiálním webu home.google.com. Zařízení by mělo fungovat také jako router pro bezdrátovou síť.

Google Home

Kolik Google home stojí?

Pro všechny milovníky stylu a do posledního detailu sladěného bydlení máme dobrou zprávu. Zařízení bude k dispozici v několika barevných variantách. Bude tedy pouze na vás, zda-li zvolíte neutrální šedou kombinaci, nebo raději sáhnete po výraznějších barvách. Cena Google Home by měla být přibližně 3 100 Kč, což vzhledem k vyjmenovaným funkcím a pokrokovému přístupu k ovládání chytré domácnosti není zas až tak moc. Skoro to vypadá, že se Google cenovou politikou snaží zařízení rychle rozšířit mezi co největší počet zákazníků s cílem utéct konkurenci. Nám jako zákazníkům to však vadit nemusí.

Google Home

Prezentační video odhalí víc

Schopnosti chytré krabičky Google Home jsou skvěle odprezentovány v následujícím videu. Rodinná idylka z reklamy má sice k české realitě daleko, ale dokážeme si představit, že řadu funkcí je možné využívat skutečně na každodenní bázi.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře