Interiér

Praktické tipy pro lepší vzduch! Jak na výběr klimatizace či čističky vzduchu?

Na českém trhu existuje nepřeberné množství různých druhů klimatizací. Jak však vybrat tu, která je pro vás co nejvíce vhodná? Při výběru bychom se měli řídit řadou různých kritérií, které nám výběr usnadní.

Cenová kategorie ovlivní výběr

Před samotným výběrem klimatizace je vhodné položit si otázku, jakou částku lze na pořízení klimatizace použít. Je logické, že čím vyšší částku lze investovat, tím kvalitnější a účinnější klimatizaci můžeme pořídit. Existují však i výjimky, kdy někteří výrobci nabízejí za málo peněz hodně muziky. Cenová kategorie klimatizací ovšem výběr velmi ovlivňuje. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené klimatizace Olimpia Splendid, které jsou cenově dostupné a mají dlouhou životnost.

Klimatizovaný prostor a jeho parametry

Aby klimatizace správně fungovala je nutné znát několik důležitých parametrů. Mezi tyto můžeme zařadit rozměry prostoru, umístění oken a také orientaci zdí. V případě, že nám bude do oken celý den svítit slunce a nejsou proti proniknutí tepla z venku chráněna, bude nutné pořídit výkonnější klimatizaci. To samé platí i o zdech. V případě, že chcete umístit klimatizaci do podkroví, měli byste mít přehled také o izolaci střechy.

Jakou klimatizaci zvolit?

Záleží jen čistě na vašich potřebách. K dostání jsou různé typy klimatizací od okenních klimatizací až po mobilní klimatizace. Tyto je možné vybírat v různých cenových kategoriích. Výrobců klimatizací je nepřeberné množství a nabízeji výrobky s určitými specifickými vlastnostmi, takže si zajisté každý zákazník vybere tu pravou.

Udělejte zároveň něco pro své zdraví

Ideální je pořídit si také čističku vzduchu. Nejvíce ji ocení alergici a osoby s respiračním onemocněním. Nejedná se o extrémně finančně nákladnou věc a zároveň jejím používáním chráníte své zdraví. Čističky vzduchu vás dokáží zbavit nechtěného prachu, alergenů a nečistot, které běžně vdechujete.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

  • S klimatizací mám zkušenosti jen z práce, ale spíš jen neblahou kvůli nastavení, které kolegové v open-spacu přes léto upřednostňují. Venku je k zalknutí, ale v kanceláři nejde vydržet s krátkým rukávem či v šortkách.
    V bytě v paneláku mám dost suchý vzduch, tak jsem si pořídila zvlhčovač, který má i funkci čistění vzduchu https://www.zdravi-sport.cz/diskovy-zvlhcovac-pracka-vzduchu-boneco-2055/. Od té doby, co ho mám, se mi v bytě dýchá lépe, ikdyž nevím, jaký podíl na tom má funkce čištění a jaký zvlhčování.
    Ironií je, že v domě u rodičů jsme vždycky používali odvlhčovač, protože jakmile přišla zima, začaly se rosit rohy stěn a plísně byly za chvíli na světě.