Interiér

Problém s horkem? Naučte se ho řešit i bez klimatizace

Poslední dny ukázaly, jak vysoké mohou být v České republice teploty. A podle předpovědí nemá být vysokým teplotám konec. Pokud je špatně snášíte, je vhodné začít zjišťovat tipy, jak ve svém domově v době tropických veder přežít i bez klimatizace.

Na noc si zatáhněte

Abyste se spokojeně vyspali, je k tomu třeba tma. A také dopovídající teplota. Obojího můžete dosáhnout tím, že si zatáhnete. My v tomto případě doporučíme venkovní rolety. Kromě toho, že díky nim docílíte v podstatě úplné tmy, si můžete být jisti, že tento krok oceníte také ráno. První sluneční paprsky nebudou pronikat do vašeho interiéru. Díky tomu ho nebudou nijak ohřívat. Vy se tak neprobudíte teplem a zároveň eliminujete i to, že by se váš interiér zahřál už od prvních desítek minut.

Používejte také žaluzie

Rolety svou práci odvedou v noci a brzy ráno. Mít je zatažený celý den není ideální volba, jelikož málokdo chce trávit dlouhé hodiny ve tmě. Zde proto přijdou vhod horizontální, stejně jako mohou přijít vhod vertikální žaluzie. I to je řešení, které v době veder doporučíme. Jejich zatažením také dojde k tomu, že zastavíte sluneční paprsky. Ty tak nebudou váš interiér ohřívat nijak výrazně. Zároveň zajistí potřebnou propustnost světla, a tak rozhodně nebudete po tmě. A jaké jsou další klady žaluzií?

  • Široká škála barevných provedení
  • Snadná montáž
  • Jednoduché ovládání

Naučte se také větrat

Co je velmi důležité, to je i nutnost naučit se větrat. Základem jsou dvě věci. Větrat je třeba vždy, kdy už není takové horko. Tedy buď brzy ráno, nebo později večer. Dále je vhodné využít průvanu. Díky němu zajistíte, že se vzduch ve vašem bytě nebo domě rychleji vymění. Tím lze prostor velmi dobře ochladit, díky čemuž v něm lze příjemnou teplotu udržet delší dobu. Nutno ale dodat, že v tropických vedrech ohřátí přece jenom přijde.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře