Inspirace

Chcete mít stabilní internet? Nepleťte si domácí wifi s wi-fi připojením!

Pokud zrovna teď přemýšlíte nad tím, jak mít doma opravdu stabilní a spolehlivý internet s vysokou rychlostí přenosu dat, je nejvyšší čas doplnit znalosti a podívat se na několik důležitých informací o wi-fi.

Není wi-fi jako wi-fi

Postavili jste si nový dům, přestěhovali jste se, nebo jen chcete držet krok s dobou? S velkou pravděpodobností budete řešit internet na doma. Jeho výběr rozhodně nepodceňujte. V poslední letech na kvalitu a parametry připojení rostou nároky. Je to jednoduché. V běžné domácnosti je hned několik přístrojů, které pro sledování videa ve vysokém rozlišení, zálohování do cloudu, stahování souborů a třeba streamování potřebují rychlá data. S chytrými spotřebiči se přítomnost svižného internetu stává nutností. O to větším překvapením je, že mnoho lidí ani netuší, jaké mají možnosti a v čem se liší nabídky poskytovatelů.

Společnost Planet A (vystupující pod obchodní značkou AIM) zjistila, že existuje stále nezanedbatelné procento uživatelů, kteří si pletou domácí wi-fi s wi-fi připojením od poskytovatele. Zejména v menších obcích lidé poptávají služby lokálních wifinářů a spolehlivější kabelové připojení ignorují, protože jim přijde nepraktické a zastaralé. Asi si představují, jak zapojují kabel do mobilu, notebooku či tabletu. Pochopitelně to není pravda. Ke kabelovému připojení není problém nastavit domácí wi-fi síť. Kabel stačí zastrčit pouze do wi-fi routeru. Výhodou kabelu z pohledu připojení k internetu je vyšší stabilita a kvalita. Na rozdíl od wi-fi signálu na něj nemá vliv počasí.

Rychlý internet i u vás doma

Je velkou chybou nekontrolovat čas od času možnosti připojení k internetu. Možná právě vy máte dostupný levnější a rychlejší internet. Avizovaný AIM již rok úspěšně pokračuje v kampani AIM zrychluje. Ve spolupráci se společností CETIN pokrývá každý měsíc nové a nové obce v ČR rychlým kabelovým internetem. Velmi populární je internet Plzeň, kde se na mnoha adresách podařilo zrychlit internetové přípojky až na rychlost 200 Mb/s.

Nezapomnělo se však ani na české hlavní město. V Praze se uživatelé AIMu mohou těšit z rychlého internetu na vlastní optické síti.

Každá pražská městská část s optickým internetem má vlastní webovou stránku (například internet Chodov), kde se dozvíte veškeré důležité informace a zajímavosti. Jednou z nich je to, co zrovna v dané oblasti frčí v televizi Kuki – internetové televizi se zpětným posuvem a dalšími funkcemi.

Ověřte si dostupnost

Zaujala vás možnost mít doma wi-fi, ale přes spolehlivý a rychlý kabel? Neváhejte si ověřit dostupnost a užívejte si internet, na který je spoleh.

Tomáš Rozehnal

Postavil jsem dům, teď už mi zbývá jen zasadit strom a zplodit syna. Ne nutně v tomto pořadí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře