Inspirace

Jak vybrat tapetu

Možná se vám dříve tapety vůbec nelíbily, odpuzovaly vás unylé barevné kombinace, květinové vzory nebo nevýrazné mdlé pruhy, které měla vaše prababička ve svém bytě? Neházejte všechny do jednoho pytle, moderní tapety, to je něco docela jiného. Hned na první pohled vás určitě zaujmou barvy. Jsou syté, výrazné a můžete vybírat z mnoha různých kombinací a provedení. Už zdaleka nemusíte otapetovat celou místnost, pokud se vám to nelíbí, použijte tapetu s opakujícím se vzorem pouze na jednu stěnu, ozvláštněte dělící zástěnu mezi kuchyní a obývacím pokojem zajímavou designovou tapetou nebo použijte fototapetu s vybraným vzorem. Klasickou tapetu můžete využít v ložnici, pracovně i obývacím pokoji, spoustu parády nadělá třeba i v chodbě.

Moderní, designová, praktická

Z nalepování nemusíte mít strach, nemáte-li zkušenosti s lepením tapet, vyberte si tapetu vliesovou. Vliesová tapeta se totiž lepí mnohem jednodušeji než tapeta papírová, stačí natřít lepidlem zeď a přiložit na ni tapetu, uhladit a máte hotovo. Stejně snadno se lepí i fototapety, u kterých je třeba si dát pozor pouze na to, aby vám jednotlivé části tapety dobře navazovaly. Fototapeta si najde místo v obývacím pokoji místo obrazu, v pracovně i studentském pokoji. Do dětského pokojíčku se nejlépe hodí dětské 3D tapety s barevnými motivy kreslených hrdinů a pohádkových postaviček, vaše děti se díky 3D efektu tapety budou cítit jako v pohádce.

Potřebujete-li zrenovovat nábytek nebo zakrýt opotřebované dveře, použijte speciální samolepící tapety s různými motivy. Speciální tapety se vyrábí také pro renovaci chladniček, vinylové tapety jsou zase vhodné pro použití za kuchyňskou linku místo obkladů, jsou dobře omyvatelné, takže je budete moci bez obtíží udržovat v čistotě. Vyberte si i vy tapety pro vaši domácnost, inspirujte se na Tapeta-dekorace.cz.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře