Interiér

3 typy věcí, kterých se zbavte!

Někdy je loučení se starými věcmi opravdu náročné, ale když se vám to podaří, stojí to pak za to. Máme pro vás tři typy věcí, které byste podle tradičního čínského učení Feng Shui rozhodně měli vyhodit z domu.

Co je to vlastně Feng Shui?

Feng Shui se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru a snaží se mezi nimi nastolit harmonii a přirozené plynutí energie. Feng Shui napomáhá, aby se lidé v daném místě cítili dobře. Podle tohoto čínského učení narušuje naše spokojené bydlení především jakákoliv forma nepořádku.

Útulný byt je základem toho, abychom se domů těšili, mohli si tady dostatečně odpočinout a načerpat síly. Čas od času se ale byt stává čím dál menší a věcí, které nám spíše překážejí, než slouží, je více a více. Ať už si pod pojmem nepořádek představíme staré a nepoužívané oblečení, odpadky nebo nahromaděné časopisy – podle Feng Shui nám doma tropí pořádnou neplechu.

Jak doma nastolit harmonii Feng Shui?

  • Na úklid se řádně připravte – nachystejte si pytle na odpadky a čisticí prostředky.
  • Zvolte prostředky, na které se můžete spolehnout, známá Fixinela nebo Diava multifunkční jsou pro váš úklid univerzálními pomocníky.
  • Při používání čisticích prostředků respektujte pokyny výrobce. Více prostředku neznamená více čistoty.
  • Stanovte si priority, činnosti a pořadí, v jakém se jednotlivým aktivitám budete věnovat.
  • Až úklid dokončíte, ukliďte všechny pomůcky a prostředky někam, kde nebudou na očích.

A největší neplechu způsobují tyto tři typy věcí, kterých byste se rozhodně měli zbavit:

Nepoužívané oblečení a staré boty

Říká se, že pokud chcete získat něco nového, zbavte se něčeho starého. Nemusíte nepoužívané kousky vyhazovat, nabízí se zde hned několik možností, jak s nimi naložit:

  • Nabídněte je známým či přátelům, třeba pro ně najdou využití.
  • Prodejte je do bazaru nebo na internetu.
  • Udělejte dobrý skutek – věnujte je charitě nebo do textilních kontejnerů.

Květiny z umělé hmoty

Jak krásně doplňují interiér čerstvé květiny – ať v květináči nebo řezané! Ty umělé jsou jejich pravým opakem. Podle lidové moudrosti jsou živé květiny pro živé a mrtvé květiny pro mrtvé. Než krásnou umělou kytici, pořiďte si do bytu obyčejné květiny v květináči. Vyhněte se však kaktusům a jiným pichlavým rostlinám. Červené květiny, obzvlášť růže by měly podporovat vztah páru, který prostor obývá.

Rozbité věci

Všechny staré, nepotřebné a rozbité věci by měly jít z domu pryč. Platí to také ohledně naprasklého nebo naťuknutého nádobí. Podle Číňanů praskliny hromadí negativní energii. Stejně jako nádobí symbolizuje dostatek a bohatství v domě, praskliny symbolizují pravý opak.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře