Interiér

5 důvodů, proč se rozhodnout pro LED osvětlení

Přemýšlíte nad LED osvětlením pro váš domov, ale stále se nemůžete rozhodnout? Podívejte se 5 pádných důvodů, proč se pro LED rozhodnout.

Pro změnu k lepšímu

LEDky mají mnoho výhod a v hledáčku by je měl mít každý, kdo touží po moderním interiéru. Právě osvětlení totiž hraje jednu z hlavních rolí v interiéru. Na LED se můžete spolehnout od žárovek přes pásky vhodné k podsvícení nábytku až po velké lampy s atraktivním designem. Jaké důvody vás určitě přesvědčí?

1) Efektivní úspora energie

Nahrazením klasických vláknových žárovek novými moderními LED žárovkami ulevíte výrazně rodinnému rozpočtu. V porovnání s běžným světelným zdrojem přináší LED technologie až 90% úsporu. Vyšší vstupní investice by vás vzhledem ke zmíněné úspoře rozhodně neměla odradit od pořízení. Rychle se vám vrátí. Na stránkách obchodu FORLED vidíte u některých produktů orientační výši úspory během záruční doby. K dispozici je také kalkulačka úspor. Hned si tak můžete spočítat, kolik ušetříte.

2) Životnost

Úspora financí při pořízení LED osvětlení je pozitivně ovlivněna také dalším faktorem. Spolehlivé a kvalitní LEDky mají výrazně vyšší životnost než běžná svítidla. Při nákupu se u každého produktu vždy podívejte na to, kolik hodin nabízí. Životnost LED osvětlení se většinou pohybuje v rozmezí od 20 do 50 tisíc hodin. Opět je tak velmi jednoduché zjistit si, jak dlouho vám žárovka vydrží.

3) Ohleduplnost k přírodě

Záleží vám na přírodě? Chcete se chovat ohleduplně k životnímu prostředí? V klasičtějších kompaktních žárovkách se nachází stopové množství rtuti. U běžné žárovky se pouze 5 % přemění na světlo, zbytek tvoří tepelnou ztrátu. Se starými způsoby osvětlení jsou spojeny také nemalé emise oxidu uhličitého (CO2). Přechodem na LED osvětlení se všech těchto strašáků zbavíte. LEDky mají nejnižší emise CO2 ze všech typů osvětlení, zároveň neobsahují nebezpečné látky jako rtuť či olovo.

4) Světelné vlastnosti

Chcete-li mít pod kontrolou svítivost, barvu světla a další parametry osvícení, je LED skvělou volbou. Plná svítivost je k dispozici ihned po zapnutí. LED žárovky na 1 W produkují mnohem více světla než klasické žárovky. Ty navíc nejsou ani zdaleka tak odolné.

Internetový obchod FORLED přináší širokou nabídku LED žárovek a dalšího LED osvětlení. Čeká na vás ověřená kvalita, nízké ceny, svižné doručení a v neposlední řadě rychlá návratnost investice do LED osvětlení.

5) Budoucnost bydlení

LED osvětlení si získává čím dál větší popularitu. Není se čemu divit. Dříve se tato technologie používala především v bodovém osvětlení. Dnes si však zaslouží uplatnění prakticky v celém bydlení. Neodmyslitelně dokresluje atmosféru, slouží jako hlavní zdroj světla i jako světelná dekorace. Například takové LED pásky zažívají obrovský rozmach a není se čemu divit. Jejich instalace není složitá, skvěle se hodí například na osvětlení sádrokartonových stropů. Neváhejte a také si zmodernizujte bydlení.

Tomáš Rozehnal

Postavil jsem dům, teď už mi zbývá jen zasadit strom a zplodit syna. Ne nutně v tomto pořadí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře