Interiér

Designové hodiny do moderního interiéru patří

Může se zdát, že výběr nástěnných hodin není nic složitého. To je pravda, pokud mají plnit pouze funkci ukazatele času. Hledáte-li však designový doplněk bydlení, nesmíte výběr podcenit. Podívejte se na několik stylových tipů a objevte zaručený způsob, jak zkrášlit moderní interiér.

Položte si jednoduchou otázku

Na jakou věc v domácnosti se díváme nejčastěji? Kdepak, televize to být nemusí. Konkurencí jsou jí hodiny. Právě ty hrají důležitou roli v designu místnosti, kde jsou umístěny. Někomu pochopitelně stačí, když ukazují čas. Pokud však mají prezentovat také váš vkus, zeptejte se, proč hodiny potřebujete. Na jedné straně mohou být skutečně jen ukazatelem toho, zda-li náhodou nejdete pozdě do práce. Na straně druhé však dokreslují vzhled vašeho bydlení. Jejich jedinečný design by měl být v souladu s tím, co se vám líbí. Správný výběr vás bude těšit při každém pohledu na zeď. Když toužíte po něčem speciálním, zaostřete na designové hodiny. Čekají na vás rozmanité tvary a kvalitní materiály.

Kombinace skvěle fungují

Interiérový design je o kreativním přístupu. Aktuální trendy naznačují, že rozhodně není nutné držet se striktně jednoho diktátu. Naopak využití různých stylů a jejich kombinování funguje. Dobrým příkladem je klasický nábytek z masivu v jinak strohém bytě. Nebo kontrast klasických dřevěných podlah s moderním nábytkem a designovými hodinami. Jaká pravidla platí, když je chcete do interiéru umístit opravdu vhodně?

Čas volá po prostoru

Rozhodnete-li se pro designové hodiny, nezapomeňte na jedno důležité doporučení. Paleta modelů je opravdu pestrá, vhodným kouskem můžete vybavit prakticky libovolnou místnost od ložnice po předsíň a koupelnu. Vždy však platí, že by hodiny měly mít kolem sebe dostatek místa. Jedině tak vynikne jejich unikátní vzhled. Nepůsobí příliš dobře, když se hodiny na stěně mačkají společně s obrázky, policemi a dalšími interiérovými doplňky.

Nechte se inspirovat

V kurzu je jednoznačně minimalismus a netradiční znázornění času. Dalším trendem jsou pak kontrastní kombinace barev. Vybírejte tak, aby se hodiny doopravdy staly středem pozornosti. Připravili jsme několik zajímavých tipů, kterými se pro tento rok určitě inspirujte.

Italské designové hodiny CalleaDesign Mike
Italské designové hodiny CalleaDesign Mike
Designové nástěnné hodiny Nextime Plug Inn color
Designové nástěnné hodiny Nextime Plug Inn color
Designové nástěnné hodiny Karlsson
Designové nástěnné hodiny Karlsson
Designové hodiny Diamantini & Domeniconi Red Moon
Designové hodiny Diamantini & Domeniconi Red Moon
Designové nástěnné hodiny NOMON OJ
Designové nástěnné hodiny NOMON OJ

Přehled výše je pouze malou ochutnávkou toho, co svět designových hodin nabízí. Je toho mnohem víc. Za objevováním dalších skvostů od světových designerů a renomovaných společností se vydejte do velkého showroomu a prodejny designových hodin na Praze 3 (Koněvova 141). Na 300m2 máte jedinečnou možnost zjistit, jaký model na vás při osobním kontaktu nejlépe zapůsobí. Je velmi zajímavé prohlédnout si, z čeho všeho můžete vybírat.

Prodejna a showroom designových hodin na Praze 3
Prodejna a showroom designových hodin na Praze 3

Když včera bylo pozdě

V době, kdy ukazuje přesný čas skoro každý spotřebič v domácnosti, plní designové hodiny funkci doplňku pro radost. Pro váš osobitý styl! Už jen samotný výběr je pro mnohé lidi zábavnou výzvou. Jsou to právě designové hodiny, které přitahují zrak. Věnujte jejich výběru pozornost a nebudete litovat. Do moderního interiéru totiž bez diskuze patří.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře