Interiér

Jak efektivně osvětlit schodiště

Schody se obvykle vyskytují téměř ve všech domech. Některé je potřebují do druhého obytného patra, jiné na půdu nebo do sklepa. Vždy je potřeba na schodišti dobře vidět. I když máte nad schody okno či světlík, za pošmourných dní nebo večer by vám stejně nepomohly, takže svítidlo je nutností. Jeho typ a umístění velmi záleží na tom, jak je schodiště situované, jaké má rozměry a tvar. Ve vilách se obvykle nachází poměrně rozměrná rovná a široká schodiště. Sem se velmi dobře hodí závěsná svítidla, lustry s křišťálovými závěsy, které prostor vyplní jiskřivým světlem.

Není schodiště jako schodiště

Jsou-li schody skromnějších rozměrů nebo se zatáčejí přes podestu, jsou výhodnější nástěnná svítidla. Nástěnných svítidel je obvykle potřeba více, aby osvítila celé schodiště. Moderní variantou osvětlení na schodech jsou také bodovky zabudované přímo ve schodech nebo ve zdi těsně nad schody. Pod schodnici můžete rovněž umístit LED pásek, toto osvětlení je nápadité, efektní a navíc také velmi úsporné. Nezapomínejte také na chodby, i sem je třeba dodat dostatek světla, můžete využít stropní svítidla, závěsné lustry nebo nástěnná svítidla. Je vhodné svítidla na chodbě a schodišti sladit do stejného stylu, protože schodiště je součástí chodby.

Postarejte se o osvětlení schodiště

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, vždy dbejte na kvalitu svítidel i světelných zdrojů. Chcete-li se na ně moci spolehnout, navštivte virtuálně nebo osobně světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde můžete vybírat z mnoha dostupných svítidel a inspirovat se k využití zcela nové varianty. Nevíte-li si s výběrem rady, obraťte se s důvěrou na odborníky, ve světelném studiu Aulix vám na požádání vypracují kompletní návrh osvětlení, aby vypadalo elegantně a zároveň aby vaše místnosti dostatečně osvětlilo.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře