Interiér

Fototapeta New York přináší sílu velkoměsta

Hledáte nejlidnatější město ve Spojených státech amerických? Už nemusíte, je to New York.

Tato fascinující metropole inspiruje již dlouhá léta obrovské procento populace a spousta lidí se těší na to, až budou moci navštívit jeho pulzující srdce a mnohé pamětihodnosti. Milujete také pohledy na Empire State Building anebo známý most v Brooklynu, Sochu svobody či jiné monumenty? Pokud ano, stoprocentně se jimi můžete kochat klidně i u vás doma. Není totiž nejmenší problém zakoupit si krásné fototapety s těmi nejúžasnějšími fotografiemi z města, které nikdy nespí. Fototapeta New York je nápaditá, hezká a neotřelá. Nemusíte se strachovat, že se za nějaký čas stane fádní a nudnou. Není to pravda. New York je prostě a jednoduše věčný. I za několik desítek let budou pohledy na některé monumentální stavby aktuální a vy se jimi budete moci dokonale kochat. Podívejme se tedy podrobněji, jaké fototapety tohoto města mohou nejvíce zaujmout.

Památkami napěchovaný Manhattan

Pokud se podíváme na Manhattan, zjistíme, že se jedná o newyorský obvod, který je doslova přesycen zajímavými architektonickými skvosty. Tím asi nejznámějším byla takzvaná Dvojčata představující světové obchodní centrum. V současné době byla nahrazena novou budovou, jež je neméně úchvatná a její název zní One World Trade Center. Jinak se tady ale nacházejí i mnohé jiné budovy, mezi které řadíme třeba Empire State Building, Rockefeller Center či Grand Central Terminal a mnohé jiné. Dominantou této části New Yorku je samozřejmě také Statue of Liberty. Socha svobody je po mnohé lidi symbolem volného pohybu, spousty lidí a vzájemného soužití. Vyrazit v Manhattanu lze třeba na nákupy. Slavná 5th Avenue k tomu přímo svádí. Fototapeta 3D New York vám to umožní třeba i u vás doma v obývacím pokoji.

Brooklynský most z mnoha pohledů

Jednou z nejúchvatnějších staveb celého New Yorku je bezesporu most v Brooklynu. Není problém jej sehnat na fototapetách zabraný z mnoha zajímavých úhlů pohledu. Klasiku představují pohledy přímo z letadla, jež jej zachycují v celé jeho kráse. Pokud ale spíše tíhnete k detailu, nebojte se vybrat si takový obrázek, který se soustředí na jeho detaily, a to třeba z čelního pohledu. Pokud se k nim přidá třeba ještě tradiční pohled na žluté taxi, můžete fototapeta 3D New York vypadat opravdu skvostně.

myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/mesta/new-york/

Barvy, černobílé variace i sépie

V každém případě se vyplatí pokusit se soustředit i na konkrétní barevné provedení fototapety. Spousta lidí upřednostňuje klasiku v podobě pestrobarevné palety. Ano, ruch velkoměsta mnohdy skutečně vynikne při pohledu na spousty barevných variací, kterých lze dosáhnout. Třeba kontrast mezi žlutými taxíky a šedí některých částí New Yorku je opravdu kouzelný. Stejně tak se vyplatí podívat se i na slavnou Čínskou čtvrť z pohledu barev. Lidé tady žijí zajímavý život, který je protkán neskutečnou porcí zajímavých odstínů, jež nemohou v žádném případě nikdy omrzet. Naopak, fototapeta New York tohoto typu je hodně pestrá. Vsadit ale lze také třeba na černobílé snímky. Nemusí se přitom nutně jednat o nějaké nevýrazné retro kolekce. I současné pohledy oblečené do černé a bílé mohou v mnohých z nás vyvolávat jak nostalgii, tak i velmi příjemný pocit. Poměrně oblíbené jsou také fototapety New York sepia. Takovéto barevné provedení není sice nijak pestré, ale také nepoukazuje na usedlost a nudu.

Nezapomeňme na tradiční žluté taxíky

Čím vyniká toto nikdy nespící město ještě? Přece žlutými taxíky. Ano, tyto tradiční dopravná prostředky dokonale podtrhují kolorit městské výstavby a industriálních i obchodních zón. Fototapeta New York taxi k vám přinese tu správnou atmosféru se vším všudy a i vy si možná budete chtít třeba v obývacím pokoji některý z těchto taxíků zastavit a vydat se vstříc zámořskému dobrodružství. Moc hezké jsou třeba motivy se žlutými taxíky stojícími u některých slavných staveb v New Yorku. Jinak není od věci, když navíc konkrétní fototapety oživí lidé, již jsou s New Yorkem nedílně spjatí.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře