Interiér

Perský koberec je investice, která se vašemu bydlení vyplatí

Již samotný pohled na pravý perský koberec vyvolává silné emoce. Vlastnit část dlouhého příběhu, který stojí za jeho zrodem, je lákadlem nejen pro milovníky interiérového designu. Jak se takový koberec vyrábí a čím je vlastně jedinečný?

Staletí tvořivosti

Obrovský rozsah a vliv Perské říše si jen stěží dokážeme představit. Důkaz o zručnosti tehdejších obyvatel, kulturním růstu a šikovnosti obchodníků však máme na dosah i dnes. Jsou jím ručně vázané perské koberce! Jejich historie sahá přibližně do roku 500 př. n. l., přičemž dovednost tkaní koberců se v té době předávala pouze v rámci rodiny jako přísně střeženné tajemství. Těžko uvěřit, že výrobní postupy přežily do současnosti. Ručně vázané koberce vždy budou mít určitý punc exkluzivity, a proto se je nesnažte srovnávat s běžně dostupným zbožím. Čím jsou tak výjimečné a patří vůbec do moderního interiéru?

Investice do dobrého vkusu

Vybavení interiéru odráží osobnost, o tom není pochyb. Perské koberce jsou již od starých dob, kdy se v 11. století poprvé dostaly do Evropy, výrazem dobrého vkusu. Představují umění. Exotický vzhled orientálních a perských koberců je nezaměnitelný. Velmi důležitý je fakt, že koberce získávají s věkem na hodnotě. Jejich kvalita jim umožňuje přežívat generace a stát se do určité míry rodinným dědictvím. Jsou velmi dobrou investicí. Perské koberce se zhotovují z ručně vázaných uzlíků. Výroba trvá u menších kusů několik měsíců, na největších někteří mistři pracují po celý život.

Vzory ručně vázaných koberců jsou úchvatné
Vzory ručně vázaných koberců jsou úchvatné

Do moderního bydlení? Ano!

Doby, kdy perský koberec zkrášloval pouze pracovnu s rustikálním nábytkem, jsou díky aktuálním trendům nenávratně pryč. Nebojte se kontrastů. Najděte odvahu! Zajímavé a exotické vzory skvěle dotváří moderní a minimalistický interiér. Mají jedinečnou schopnost narušit monotónnost a určité nepohodlí strohých prostor. Z neuvěřitelného výběru přechází zrak. Už jen to je důvod, proč se nebát obrátit na odborníky. Právě ti vám k rozdílům mezi jednotlivými koberci řeknou mnohem víc.

Každá oblast v Orientu, kde se koberce ručně vyrábí, má svá specifika. Nejvetší výběr v České a Slovenské republice nabízí ARIANA PERSKÉ KOBERCE. Prodejnu najdete na internetu a v pražských Holešovicích na adrese Partyzánská 188/7a. Bližší seznámení s ručeně vázanými skvosty rozhodně stojí za to.

Svět ručně vázaných koberců překypuje barvami a vzory. Díky kobercům a textiliím z exotických zemí dokážete vybavit libovolný pokoj vašeho domova. Pro někoho budou atraktivní dostupnější kusy menších rozměrů, jiní budou spíše pokukovat po mistrovských dílech z hedvábí. Ať tak či tak, jemné vzory a krása ruční práce zůstává.

Kouzlo Orientu u vás doma

Hledání orientálního či perského koberce často není otázkou na pár minut. Při množství různých vzorů je to pochopitelné. Abyste si mohli představit, jak bude konkrétní koberec slušet vašemu interiéru, je vždy vhodnější prohlédnout si ho živě. To platím především u dražších a větších kusů. Výběr je často rozhodnutím srdce, ručně vázaný koberec vás musí zaujmout na první pohled.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře