Interiér

Plánujete home office? Bez pořádné židle se neobejdete!

Víte, jak si vybrat správnou židli, která bude vhodná do interiéru a zároveň vám pomůže soustředit se plně na práci? Podívejte se na několik praktických rad!

Popularita home office roste

Home office patří k jedněm z nejžádanějších benefitů a není se čemu divit. Možnost zůstat občas doma a pracovat místo z kanceláře z pohodlí známého prostředí je k nezaplacení. O to víc, když máte například děti, nebo musíte do práce dojíždět. Nezapomínejte však na to, že práce z domova neznamená dovolenou, ba právě naopak! Musíte zaměstnavateli ukázat, že dokážete pracovat svědomitě a kvalitně. K tomu nestačí pouze dobrá pracovní morálka a odhodlání.

Pracovní koutek nesmí chybět

Chcete-li čerpat home office častěji, měli byste si doma vyhradit dostatečně klidný a praktický pracovní koutek. Jedině tak se dokážete na práci dobře soustředit. Rozhodně si nepředstavujte, že se vám bude dobře pracovat z gauče nebo třeba od kuchyňského stolku. Ideální je samostatný pracovní koutek se vším, co pro práci potřebujete. Může se jednat o velký monitor, tiskárnu, rozměrnou pracovní desku či bílou tabuli pro zapisování poznámek. Dobrou zprávou je, že pracovní koutek může zcela přirozeně zapadnout do vašeho interiéru. Nemusí se nutně podobat klasické kanceláři. Zásadní je kromě vzhledu také komfort. Když se chcete cítit při práci pohodlně, velmi důležitý je výběr kancelářské židle. Pro inspiraci mrkněte třeba na https://www.atan.cz/kancelarske-zidle. Neváhejte investovat do kvalitního sezení. Jedná se o nejlepší prevenci bolesti zad a dalších zdravotních komplikací. Na židli s největší pravděpodobností budete trávit několik hodin, a proto je přirozená a zdravá poloha klíčová. Chybět nesmí kolečka, díky kterým zůstává židle mobilní a umožňuje vám bez nutnosti vstávat dosáhnout na vše potřebné.

Radost z osobních předmětů

Kvůli různým firemním předpisům není často možné mít na pracovním stole osobní předměty. Doma však žádné takové předpisy neplatí! Udělejte si při práci radost a obklopte se rodinnými fotografiemi, květinami a vším, co vám vykouzlí úsměv na rtech. Vždyť i to je skvělý bonus práce z domova. Pro práci budete mít lepší motivaci a vše půjde hned lépe od ruky.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře