Interiér

Pohodlné větrání bez dotěrných návštěvníků?

S teplým počasím si mnohem častěji dopřáváme čerstvý jarní vzduch, pravidelně otevíráme okna či balkonové dveře a pouštíme voňavou atmosféru dovnitř. Není to ale bohužel jen čerstvý vzduch, který si domu často pozveme, ale také obtížný hmyz. Zapomeňte na spreje a chemikálie, vsaďte raději na sítě proti hmyzu.

Pořiďte si sítě proti hmyzu

Hmyz umí pěkně znepříjemnit život, nejen protože nás může poštípat, ale samotné bzučení poblíž ucha když spíme, je naprosto nesnesitelné. Na trhu existuje mnoho chemických přípravků, jak se hmyzu zbavit, ale ruku na srdce, není mnohem snazší a šetrnější hmyz do bytu vůbec nevpustit?

Jak vypadají?

Sítě proti hmyzu jsou pevné sítě, které se namontují do okenního rámu. Okno můžete mít otevřené třeba permanentně a přes síť žádný škůdce neproklouzne. Jejich další výhodou je také krásný estetický vzhled, se kterým můžete krásně doladit váš interiér. Rámy sítí jsou hliníkové, ale dají se pořídit například v imitaci dřeva, s renolitovou fólií nebo v jakékoliv barvě podle vzorníku RAL.

Pokud máte terasu či lodžii, určitě oceníte i sítě proti hmyzu do balkónových dveří nebo do francouzských oken.

Jaké typy existují?

Klasické okenní sítě typu C se snadno namontují do rámu okna, aniž byste do něj museli jakkoliv zasahovat. Síť se dá také stejně snadno odstranit pomocí otočných držáků a hodí se pro okna bez okapnice. Sítě rozlišujeme dle tvaru profilu, zvolit můžete základní rovný profil C1, nebo vsadit na eleganci a design a vybrati si zaoblený profil C2.

Rolovací sítě proti hmyzu

Pokud chcete, aby se se sítěmi dalo hýbat, ideální volbou jsou rolovací sítě proti hmyzu, které jednoduše vytáhnete do jakékoliv polohy, která vám vyhovuje. U těchto sítí je však montáž o něco složitější a malý zásah do ostění a do okenního rámu je nutný. Další změnou, se kterou je nutné počítat, je také to, že box na žaluzie zasáhne do světlosti okna. Rolovací sítě typu F se hodí i pro dvoukřídlá okna i balkonové dveře.

Jaké sítě zvolit do dveří?

Vzhledem k tomu, že balkonové dveře, vstupní dveře na terasy a lodžie často otevíráme, síť nemůže být napevno. Do dveří, kterými se často prochází, se ideálně hodí dveřní síť typu H1, která se sama zavírá a opět se dá barevně doladit se vzhledem balkónu či terasy – třeba v imitaci dřeva.

Léto bez komárů

Užijte si pohodlný čerstvý vánek z venku a netrapte se s otravným bzučením ani tím, že jste zapomněli zhasnout. Se sítěmi proti hmyzu se budete doma cítit pohodlně a bude se vám pěkně spát.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře