Interiér

Skládací stůl yuno od Wiesner-Hager získal prestižní ocenění Red Dot Award

Inovativní skládací stůl yuno od firmy Wiesner-Hager získal mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Award 2017 v kategorii produktový design. Ocenění se uděluje na základě rozhodnutí přibližně čtyřicetičlenné poroty nezávislých designérů, učitelů designu a novinářů věnujících se tomuto oboru, kteří testovali, vyhodnocovali a konzultovali 5 500 přihlášených výrobků z 54 zemí.

„Ceny Red Dot Award si vážíme a velmi nás těší. Toto ocenění, kterého se navíc již dříve dostalo také naší židli nooi, opět potvrdilo vysokou kvalitu designu našich výrobků,“ uvedl Zdeněk Brisuda, ředitel české pobočky Wiesner-Hager.

Ve společnosti Wiesner-Hager chápou design jako kombinaci prvotřídního designu a inovativní funkčnosti nábytku. Stůl yuno vyniká svým zjednodušeným designem v propojení se sofistikovaným technologickým konceptem. Vyznačuje se výhodami skládacího stolu a zároveň se vyhýbá tradičním nevýhodám: samotný stůl se neskládá, což výrazně šetří čas při sestavování a rozkládání. Jedinečná konstrukce ovšem umožňuje zhuštěné stohování stolů na sebe, což ušetří spoustu místa při skladování.

Stůl yuno je maximálně praktický a manipulaci s ním snadno zvládne jedna osoba: v části nohou má kolečka, díky nimž není potřeba stůj přenášet, ale jednoduše se s ním popojede na požadované místo. Snadnou manipulaci s větším počtem stolů umožňuje také speciálně navržený vozík pro stohování.

Skládací stůl yuno vyšel z designové dílny Andrease Kroba a vedle Red Dot Award získal také Evropskou cenu produktového designu za rok 2017.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře