Reality

I družstevní byty mají své výhody

Byt v osobním vlastnictví je značka ideál, ale pro spoustu lidí je z nějakého (obvykle finančního) důvodu nedostupný. Mnohem lepší než pronájem je družstevní bydlení, na které se často hledí tak trochu skrz prsty. Nutno podotknout, že zbytečně, neboť i byt ve vlastnictví bytového družstva nabízí specifické výhody. Především nižší cenu a rychlejší převod.

„Vlastní“ bydlení i o třetinu levněji

Situace na realitním trhu není tak růžová jako v minulosti. O prodej bytů v Praze je zvýšený zájem a jejich cena pozvolna stoupá. Jedním z důvodů jejich nedostatek a předpoklad, že se v budoucích letech nabídka výrazně zúží.

Družstevní bydlení v Praze je až o třicet procent levnější než byty v osobním vlastnictví, což může u zájemců s omezeným rozpočtem rozhodnout. S ohledem na cenu bydlení rozhodně nejde o zanedbatelnou částku. Byty přitom nabízí kvalitu bydlení srovnatelnou s nemovitostmi v osobním vlastnictví.


Moderní družstevní byty jsou k mání v rámci projektu Malý háj od developera FINEP

Reklama

Testovací gigaREKLAMA

Převod podílu netrvá měsíc ani týden

Líbilo by se vám, kdybyste nemuseli absolvovat zdlouhavý zápis do katastru nemovitostí? V případě družstevního bydlení nebudete muset. Převod družstevního podílu je velmi rychlý a spočívá ve složení kupní ceny a podpisu smlouvy převodu – zbytek bez zbytečných průtahů zajistí družstvo, které je vlastníkem nemovitosti.

Bydlení, o kterém nikdo neví

Na své si přijdou zájemci o „anonymní“ vlastnictví, Vzhledem k tomu, že v katastru nefiguruje jméno vlastníka družstevního podílu, ví o koupi bytu pouze on a bytové družstvo. Žádný veřejný seznam členů družstva neexistuje – družstva si vedou vlastní evidenci, do které mohou nahlédnout pouze členové.


V rámci projektu Prosek Park XI jsou k mání luxusní družstevní byty

Chcete-li se podívat, jak vypadá současná nabídka družstevních bytů v praxi, prohlédněte si nové byty na www.finep.cz.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

  • Dobrý den, jaký je rozdíl mezi družstevním bytem třeba v klasickém panelovém domě a třeba takovou rezidenci https://www.ziprealty.cz/property/rezidence-waltrovka/. Jako vím že družstevní byt vlastní nějaké družstvo a ty velké developerské společnosti vlastní developeři ale zajímají mě i nějaké jiné třeba první rozdíly. Když člověk koupi byt v bytovém družstvu a nebo nějaký z dev. projektu. Diky