Reality

Jak vydělat na Airbnb? Tipy, díky kterým budete mít plno

Airbnb je celosvětově populární služba pro alternativní a komunitní cestování! Domy, byty i pokoje zde nabízí cestovatelům ke krátkodobému pronájmu převážně soukromí vlastníci, mezi které se můžete zařadit i vy. Jakým způsobem pomocí Airbnb pěkně vydělat?

Kvalitně vyplněný profil – základ vašeho úspěchu!

Myslíte si, že právě vy jste schopni nabídnout takové ubytování, o které se zájemci doslova poperou? Podobně jako v jiných typech internetového podnikání je základním předpokladem kvalitně vyplněný profil a chytlavá nabídka. Při registraci nemovitosti pro pronájem na Airbnb nejprve zadáte základní údaje ubytování a počet lidí, které dokážete ubytovat. Sami zvážíte, jestli nabídnete k ubytování celý dům, byt, ložnici, případně jen postel ve společném pokoji. V ČR a Praze je obecně zájem o pronájem celých nemovitostí.

Výše výdělku záleží na typu nemovitosti, lokalitě i období. Pronájmem ubytování v Praze přes Airbnb si dle různých anket vydělají běžní hostitelé v průměru 4 až 5 tisíc Kč za týden.

Co vše hostům nabízíte?

Nabídku je třeba ještě dále rozvést. Proto byste měli uvést detailnější informace, z nichž si potenciální zákazník udělá co nejlepší představu o tom, co ho u vás případně čeká. Jedná se o otázky, které by pravděpodobně během výběru napadly také vás. Nabídnete k využívání i kuchyň a koupelnu? Mohou zájemci počítat s tím, že budou mít od vás k dispozici ručníky a toaletní papír? Jste schopni jim poskytnout wi-fi a nemáte nic proti jejich domácím mazlíčkům, kteří by případně přicestovali s nimi? To jsou jen některé informace, které je třeba do vašeho profilu naklikat. Vše je jednodušší v tom, že jsou již přednastavené. Samozřejmostí by mělo být i nahrání co nejkvalitnějších fotek. Je známou skutečností, že třeba knihy často prodává právě podoba obálky! Atraktivní jsou světlé, vzdušné a již na pohled čisté prostory.

Airbnb vybaveníKaždý hostitel by se měl snažit s nabídkou splnit co nejvíce parametrů výbavy

Reklama

Testovací gigaREKLAMA

Určení ceny ubytování a způsob platby za ně

Vrtá vám hlavou, jak lze nejlépe stanovit cenu za vaši nabídku ubytování? Zřejmě nejsnadnějším krokem je porozhlédnout se po podobných nabídkách a přizpůsobit ji. Airbnb přichází také s radou, jak naději na úspěch zvýšit. Zpočátku je lepší nabízet ubytování za nižší cenu, po obdržení několika kladných referencí vám nic nebrání v jejím následném zvýšení! Mimo ceny za noc si můžete zvlášť účtovat poplatek za úklid.

AirbnbCenu, různé výhody i storno podmínky si určuje hostitel

Jakým způsobem obdržíte platby? Ty vám zašle přímo Airbnb pomocí internetové peněženky PayPal, nebo klasicky přes bankovní účet. Přes PayPal dorazí výplata v eurech nebo dolarech, na bankovní účet doputují české koruny. Je jen na vás, jaký způsob platby budete preferovat. Počítejte již dopředu se servisním poplatkem Airbnb za rezervaci ve výši 3 %. Tento poplatek jde Airbnb za poskytování platformy a určitou ochranu (třeba hostitelskou záruku), kterou díky obchodování přes platformu klienti mají.

Podmínky rezervace a stanovení termínů

Jedním z posledních kroků je vybrat si způsob rezervace. Je opět na vašem rozhodnutí, jestli hostům dovolíte okamžitou rezervaci, případně si o ni budou muset nejdříve požádat. Vy pak do 24 hodin rozhodnete o jejím schválení. Z několika možností si můžete určit také pravidla storno podmínek.

Buďte při ruce

Konečně již zbývá jen uvést přehled termínů, v nichž jste schopni a ochotni hosty ubytovat. Také zde samozřejmě termíny přizpůsobíte jen a jen svým možnostem. Pak již můžete začít vydělávat. Nezapomeňte na to, že návštěvníky musíte uvítat a být jim k dispozici alespoň do té míry, aby vás mohli kdykoli kontaktovat na telefon s případným dotazem. Každý spokojený klient se bude nejen rád vracet, ale zároveň napíše pozitivní recenzi a bude o vás šířit jen kladné reference. To je ta nejlepší reklama a fér způsob, jak vydělat na Airbnb!

Michaela Varausová

Jednou budu bydlet v pěkném domku s manželem, dětmi i zlatou retrívřicí Sissi. Spokojeny tam budou moje děti i její štěňata!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře