Reality

Proč si pro bydlení pořídit nový byt? Víme to

Mnoho lidí se rozhoduje, zda si pořídit byt nový, nebo spíše starší, a ten si následně zrekonstruovat. Co je lepší volbou?

Určitě první možnost. Jestli se ptáte na důvody, společně se na ně podíváme. První důvod se jasně týká nabídky. Podívejte se na developerské projekty v Praze a bude vám hned jasné, že nabídka je skutečně velmi bohatá. Nové byty zkrátka táhnou. Vybírat budete moci podle různých kritérií, jako je:

  • Občanská vybavenost v okolí
  • Zeleň a klid
  • Dopravní obslužnost

Můžete ihned plnohodnotně bydlet

Druhý důvod se týká toho, že v podstatě hned po koupi bytu se budete moci nastěhovat. Zatímco u starších objektů často řešíte různé opravy a drobné rekonstrukce, zde je vše připraveno k nastěhování. To je pochopitelně velké plus pro toho, kdo chce bydlet okamžitě, a ne až za několik dlouhých měsíců po tom, co si svou nemovitost koupíte.

Budete bydlet v atraktivních lokalitách

Kde dnes developeři své domy staví? Jsou to lokality, které jsou dlouhodobě vyhledávané a poptávané. Podívejte se třeba na byty na prodej v Praze 8, které jsou toho ukázkovým příkladem, Můžete si být jisti, že budete žít v lokalitách, které patří k tomu nejlepšímu v samotném městě. A proč v nich developeři staví? Pochopitelně proto, že si jsou vědomi, že zde bude po jejich nemovitostech ten největší zájem.

Bydlení bude moderní a vyhovující současným standardům

Jde o mnoho různých věcí, jako jen třeba ekonomické a efektivní vytápění, kvalitní izolace, nebo řada dalších věcí, které se dnes stále více dostávají do popředí. Jedná se o standardy, o kterých v minulosti nebylo ani potuchy. A tak je jasné, že starší byty, vzhledem ke svému umístění ve starých domech, nikdy v daném směru nedohoní ty nové – tedy pokud by nedošlo k výrazným investicím. Třeba s ohledem na izolace, které jsou dnes důležité hlavně pro celkovou úspornost současného bydlení.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

4 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

  • My jsme se teda rozhodovali mezi novým a starším bytem a nakonec nám do karet přihrála náhoda, kdy kamarád prodával starší byt za pár korun, takže nebylo co řešit. Teď se chystáme ho rekonstruoval. Když už jsme ušetřili na koupi bytu, tak jsme se rozhodli najmou si na to firmu https://ma-construction.cz/, tak jsem zvědavá, jestli nakonec bude podle našich představ 🙂

  • Uf, tenhle článek jsem dala přečíst manželovi, protože pořád má ten názor, že je zbytečný kupovat nový, když můžeme mít starší. Jo jenže on nedomyslí, že třeba za několik let se do toho bytu bude muset investovat hodně tisíc. Právě mám vyhlídnutý tady – http://novostavby.com/ byt. Tak snad ho už konečně přesvědčím.