Reality

Realitní boom volá po ostražitosti. Stav nemovitosti si nechte určitě prověřit!

Chcete-li se při nákupu nemovitosti správně rozhodnout, je vhodné nechat si prověřit stav nemovitosti. Co to obnáší a kvůli jakým dalším důvodům tuto službu určitě využít?

Nikdo se nechce spálit

Aktuální zprávy a zkušenosti lidí hovoří jasně. Investice do nemovitostí jsou sice logickou volbou, nicméně těch vhodných je nedostatek. Ceny stoupají, projekty novostaveb se zdržují a poptávka nejen v Praze převyšuje nabídku. Množství nemovitostí, které realitní kanceláře inzerují, se za uplynulý rok znatelně ztenčilo. Pro kupujícího to rozhodně nejsou dobré zprávy. Situace s sebou přináší nejen růst cen, ale také další rizika.

Jako housky na krámě

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nákup nemovitosti se zrychluje. Čas na rozmyšlenou? Minimální! Je to paradox, protože většina z nás kupuje byt či dům jednou za život. Zájemců je však velké množství. Lepší nemovitosti se rezervují během několika dní, ty nejzajímavější klidně během pár hodin. Ostatně stačí se podívat na inzertní portály. Byt se jeden den objeví v nabídce a za pár dní je pryč. Jak během krátké doby opravdu důkladně prověřit stav nemovitosti? Řešením je inspekce nemovitostí. Právě ta vám pomůže se správně rozhodnout a eliminuje nečekané výdaje za závady, kterých si jako laik nemáte šanci všimnout.

Můžete ušetřit stovky tisíc

Profesionální inspektoři nemovitostí mají mnohaletou praxi, speciální zařízení a detailní metodiku. Spolehlivě prověří nemovitost bez ohledu na to, zda-li kupujete starší dům, nebo přebíráte byt v novostavbě. Mnoho lidí považuje převzetí nemovitosti za formalitu, nicméně prověření jejího stavu vám může reálně ušetřit nemalé peníze a čas. Nikdo nechce ihned měnit nekvalitní podlahu a řešit další skryté vady znepříjemňující život. Snížení nákladů můžete čekat také v případě, kdy přizvete inspektora k prověření pozemku a hlídání kvality stavebních prací. Například společnost Nemoinspekt nabízí všechny zmíněné služby a pokrývá prakticky celou ČR.

Kvalifikace inspektora nemovitostí je klíčová

Pokud chcete nemovitost prověřit, nepodceňujte kvalifikaci inspektora a celkovou kvalitu služeb. Obracejte se na profesionály se zkušenostmi. Inspekci nemovitosti skutečně nemůže provádět každý. Zkušenosti odborníka by mělo doprovázet potřebné vybavení. Výstupem inspekce by vždy měla být podrobná zpráva obsahující všechny potřebné informace.

Realitní boom zrychluje nákup. Buďte ostražití a stav nemovitosti si nechte určitě prověřit. Tato investice se jednoznačně vyplatí. Tedy za předpokladu, že chcete spokojeně a bez komplikací bydlet.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře