Reality

Jak si správně pojistit bydlení?

Bydlíte si spokojeně, ovšem jen do té chvíle, než „zasáhne osud“. A může to být z minuty na minutu. Velké škody na nemovitosti napáchá silný poryv větru, déšť vás vyplaví a problémy může způsobit i zloděj, který si od vás odnese vše, co se mu jen trochu zalíbí. Následky? Pokud máte vhodné pojištění, nejsou tak děsivé, protože dostanete finanční kompenzaci. Pojistěte se správně, jsou hned 3 základní možnosti.

Pojištění nemovitosti je základ

Prvním typem je pojištění nemovitosti, které se vztahuje na budovu a třeba i na vybavení zahrady. Můžete ho sjednat pro byt, rodinný dům i pro rekreační objekt. Dejte si pozor, aby byla vždy smlouva na jméno majitele (více o této problematice zde). V jakých situacích chrání? Například při poškození střechy při vichřici, při požáru (ovšem ne při požáru, který vznikl z vaší nedbalosti), při záplavách apod.

Pojistěte si chytře vybavení

Zajistěte si i movité věci, které máte doma. K tomu slouží pojištění pro domácnosti. Bude vám vyplacena kompenzace, když dojde k poškození vybavení, jako jsou nábytek, koberce, spotřebiče, cennosti i hotovost. Tento typ pojistky chrání i před škodami, které způsobí vandal či zloděj. Do třetice je tu ještě pojištění majetku, které funguje jako kombinace obou předchozích.

Snadno online!

Dříve bylo nutné platit odhadce, který vypočítal hodnotu majetku. Dnes už to dávno neplatí (vyplatí se to jen v případě, když máte nemovitostí více a mají vysokou cenu). Neztrácejte čas a pojistěte si domácnost online.

Musíte znát jen velikost obytné plochy a přibližnou hodnotu nemovitosti či majetku (je to základ pro pojistnou částku). Nikdy nedělejte tu chybu, že se pojistíte na částku nižší. V případě pojistné události byste dostali nižší kompenzaci. A jaká je cena za pojištění domácnosti? Podívejte se na stránky online.ergo.cz, nachází se zde jednoduchá online kalkulačka, která vám cenu ihned ukáže.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

  • Já už jsem si o problematice pojištění nemovitosti něco málo načetl na https://www.duofinance.cz/pojisteni , takže mám představu na co se přesně při hledání pojistky zaměřit a hlavně na co si dát pozor. Postupovat by se mělo i podle toho v jaké oblasti člověk žije a co nám tak reálně hrozí. Třeba v kopci je hloupost pojištovat se proti povodním že 😀