Stavba a rekonstrukce

3 pravidla pro perfektní pojištění rodinného domu

Pan Jaroslav právě dostavěl dům, který nechal zkolaudovat. „Měli jsme dostavěno. Náš vysněný dům byl hotový a už jsme se těšili, jak se budeme stěhovat. Začátkem týdne prošel kolaudací a před víkendem jsem ještě zrušil pojistku na dům ve výstavbě. Říkal jsem si, že o víkendu prostuduji nabídky a další týden náš dům pojistím. O víkendu však přišla vichřice a utrhla nám zcela novou střechu, poničil se komín a do všech horních pokojů natekla voda, která zničila podlahy, nábytek i schodiště z masivu.“ Vichřice Eberhard, o které pan Jaroslav mluví, dosahovala rychlosti 110 až 125 km/h a po celém Česku zanechala obrovské škody.

1) Mějte svůj majetek vždy pojištěný

Pan Jaroslav udělal obrovskou chybu, že výpovědí pojistky nechal svůj dům napospas živlům. Nečekejte proto nikdy na další týden, příští měsíc, na dobu po výplatě, ale pojistěte si stavbu a následně zkolaudovaný dům hned. Pojištění rodinného domu je v dnešní době nadmíru snadné, stačí znát výměru v m² obytné plochy a je to. Pojištění lze uzavřít po internetu a jeho sjednání trvá několik málo minut.

2) Ochrana před rizikem podpojištění

Vyhořel vám dům kvůli svíčce z adventního věnce a věříte, že si v rámci pojistného plnění dáte zase dům do pořádku? Ne vždy tomu tak je. Velké množství pojišťoven krátí plnění z důvodu nedostatečné pojistné částky. Dejte si proto při sjednávání majetkového pojištění velký pozor na riziko podpojištění a volte takové, které má ochranu z podpojištění zahrnutou v rámci pojistky.

3) Potřeba připojištění u garáže nebo zahrady?

Je zkrat na elektromotorech v ceně? Nebo elektronika? A co garáž, zahrada nebo septik? Zatímco u některých pojišťoven nadstandard, jiné pojišťovny kryjí i katastrofická rizika v rámci standardního pojištění. Navíc je taková pojistka včetně pojištění občanské odpovědnosti s celosvětovou platností.  A na kolik takové komplexní pojištění pro zabezpečení vašeho domova přijde? To zjistíte jednoduše na kalkulačce pro pojištění domu, která je k dispozici online a pojistku si v jejím rámci můžete dokonce hned sjednat.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

5 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

  • Taky jsem po přečtení článku na https://www.duofinance.cz/pojisteni začala přemýšlet nad pojištěním našeho domu. Přecejen je to jediná věc kterou máme, takže bychom neměli podcenit případná rizika. Přemýšlím proto nad pojištěním proti živlům a taky proti zloději.

  • Díky za super tipy, zrovna si pojištění pro naši domácnost vybírám a nevěděl jsem přesně na co všechno se u jeho výběru zaměřit. Cenově už cca vím, kde se dá pojistka vyřídit nejvýhodněji, a to díky srovnání na https://www.5nej.cz/srovnani-pojisteni-domacnosti/ Přesné aspekty, které se vyplatí sledovat jsem však přesně nevěděl. Myslím, že vzhledem ke klidné lokalitě v které bydlíme, ale nebudu moc řešit případné pojištění proti krádeži a zaměřím se spíš na živelné pohromy.

  • Určitě je důležité při sjednávání pojištění domu nekoukat pouze jen na cenu, ale i na co všechno a do jaké výše se pojistka vztahuje. Já jsem si pojistku vybíral přes https://www.rixo.cz a díky pečlivému studování nabídek jsem našel skvělé pojištění v poměru cena a výkon.