Inspirace Stavba a rekonstrukce

Aby náš dům i my byli v bezpečí

Pocit bezpečí. to je něco, co by mělo charakterizovat náš domov. Ostatně se ne nadarmo říká „Můj dům, můj hrad“. Takový pocit je skutečně k nezaplacení, ale nemusí vůbec vyjít draze. Je to jedno, jestli se to bude týkat našeho bytu, domu či chaty nebo chalupy, v každém případě bychom měli myslet na bezpečí svoje i svých blízkých.

Topná sezóna se blíží a má svá úskalí. Každý rok si můžeme přečíst třeba o otravě oxidem uhelnatým. Společnost Retlux má v nabídce produkty, s nimiž můžeme takovému nebezpečí čelit. Uplynula také doba dovolených, kdy před nenechavci byla v nebezpečí naše domácnost, teď se nenechavci zase zaměřují na opuštěné rekreační objekty. I zde má značka Retlux svůj recept, jak případným nevítaným návštěvníkům čelit.

Všechny detektory značky Retlux, které nám pomáhají čelit nebezpečí v podobě ohně či jedovatého plynu jsou v souladu s českými směrnicemi, nařízeními a normami. Jedním z nich je třeba detektor kouře RDT 201, který lze použít zcela samostatně nebo ho napojit k alarmu a je napájen baterií 6F22 9V. Senzor sám upozorní na to, že její napájení už nedostačuje. Kouřový hlásič se montuje na střed místnosti na strop, a jakmile se k senzoru dostane kouř, spustí během 20 sekund poplach. K dostání je za doporučenou cenu 239 Kč.

Detektor oxidu uhelnatého RDT 301 indikuje na LCD displeji hned tři úrovně jeho obsahu v ovzduší; stiskem testovacího tlačítka lze provést test přístroje a zobrazit úroveň CO. Má vestavěnou sirénu a je zcela autonomní. Doporučená cena 599 Kč.

Přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu detekuje RDT 401 s vestavěnou sirénou, který je vhodný také pro GSM alarm. Dosah signálu v otevřeném prostředí až 100 m. K dostání je za doporučenou cenu 599 Kč.

Dostatečný respekt si u nenechavců, které by zajímala vaše chata nebo chalupa, dovedou zjednat nejen bezpečnostní kamery, ale i jejich dokonalé atrapy. Funkční kamera nemusí být drahá, dražší je však její provoz a napojení. Atrapy si pak vystačí s napájením z baterie, přičemž dokonale imitují ty skutečné. Jako například Retlux RDC 4001 na dvě AA baterie, jež je určena především do exteriéru (doporučená cena 399 Kč) s červeně blikajícím LED indikátorem, dobře viditelným zejména za šera či v noci.

Atrapa kamery RDC 4002 je použitelná jak v interiéru, tak exteriéru, napájejí ji tři baterie typu AAA a je k dostání za doporučenou cenu 239 Kč. Oba modely se vyznačují snadnou instalací.

Nejen pro kutily, kteří se zaobírají elektrotechnikou, jsou určeny digitální multimetry z nabídky značky Retlux. Jsou využitelné při běžné kontrole funkčnosti elektrických zařízení a poslouží jako měřiče parametrů součástek. Miniaturní tenký altimetr RDM 1001 měří všechny základní elektrické veličiny jako napětí, proud a odpor a navíc nabízí test kontinuity (měření, zda existuje mezi dvěma body elektrické propojení) a test diod. Je k dostání za doporučenou cenu 299 Kč.

Univerzální model RDM 9001 s širokou nabídkou funkcí a dokonce možností spárování s chytrým telefonem za pomoci Bluetooth je pak v nabídce za 1 999 Kč.

RETLUX

Je značkou zaručující vysokou kvalitu produktů v oblasti elektroinstalačního materiálu, svítidel a žárovek. RETLUX si zakládá nejen na kvalitě svých výrobků vzhledem k jejich designu a funkčnosti, ale i s ohledem k životnímu prostředí. Portfolio značky se neustále rozšiřuje, proto se produkty RETLUX již nyní objevují v mnoha domácnostech, počítá se s nimi při zařizování novostaveb i při stavbách samotných, soukromých i průmyslových.

Více informací o kompletní nabídce výrobků značky RETLUX naleznete na www.retlux.cz.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

  • Fyzické zabezpečení je určitě důležité, ale i to v dnešní době nemá zloděj problém obejít. Já jsem si proto vedle toho zařídil i kvalitní pojištění proti vykradení, na které jsem narazil na https://www.duofinance.cz/pojisteni Myslím tedy, že teď už jsem připraven na vše co by se mohlo stát.