Stavba a rekonstrukce

I vaše bytové jádro může vypadat skvěle. Stačí ho chytře zrekonstruovat!

Vaše útulné bydlení hyzdí bytové jádro ověšené nevzhledným umakartem. Pozůstatek z doby dávno minulé, na kterou si vzpomenete snad už jen při absolvování každodenní hygieny. Opravdu se chcete na někdejší omyl bytové architektury dívat dalších několik let? Toužíte-li po změně, pusťte se do rekonstrukce. Prozradíme vám, jaké koupelnové trendy jsou momentálně in.

Možnosti úprav jsou nevyčerpatelné

Chcete-li se v nové koupelně cítit příjemně, nepodceňujte volbu barevné kombinace. Preferujete-li uklidňující a relaxační nádech, vsaďte na zelenou či její kombinaci s hnědou a béžovou mozaikou. Působí harmonicky a nehrozí optické zmenšení prostoru. O zvětšení se naopak postarají zrcadla.

Velmi pěkně vypadají moderní designové police z lehkého plastu. Kromě nevšedního vzhledu nabízí snadnou údržbu. Stejně dobře však mohou působit také skleněné poličky.

Co byste měli před rekonstrukcí zvážit?

V rámci rekonstrukce bytového jádra lze sloučit koupelnu s WC. Výsledkem je zvětšení a provzdušnění prostoru, ovšem za cenu omezení provozu domácnosti. Početnější rodině může dané řešení zkomplikovat každodenní rutinu, neboť sloučenou místnost obsadí pouze jedna osoba, a to bez ohledu na to, zda se chystá použít vanu, umyvadlo nebo mísu.

Důležitým aspektem koupelny je vhodně zvolené vytápění. Nevíte-li si s výběrem rady, obraťte se na projektanta a nechte si poradit. To samé platí také o rozvodech vody, odpadů a elektřiny – i těch by se měli ujmout odborníci, kteří vám ušetří nepříjemné starosti.

Zásadní rozhodnutí souvisí s výběrem vany a sprchového koutu. Alternativu představují „minivany“ s rozměrem kolem 150×60 cm.

Spoustu inspirace najdete v magazínech, ale také na webu. Fotogalerii zdařilé rekonstrukce bytu najdete například na www.fixservis.cz.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře