Stavba a rekonstrukce

Je čas objevit zajímavé výhody hliníkové střechy

Čeká vás rekonstrukce? Nebo snad stavba vysněného domu? Promyslet musíte každičký detail od podlahy přes zateplení až po střechu, které se vyplatí věnovat dvojnásobnou pozornost. Podívejte se na pokrokové řešení v podobě hliníkové střechy a objevte jeho výhody.

Česká republika = pálená taška

Po mnoho dlouhých let se při výběru střechy lidé tak nějak automaticky rozhodovali pro pálenou tašku. Tato tradiční krytina mé nepochybně své kouzlo, nicméně její vlastnosti v kontextu moderních řešení neodpovídají náročným požadavkům na vzhled, odolnost a další parametry.

Pokud se i vy řadíte mezi zákazníky, kteří vyhledávají kvalitu a dlouho životnost, je pro vás skvělým tipem hliníková střecha. Stačí se podívat na její silné stránky a ihned pochopíte, proč se aluminium stává velmi populární materiálovou volbou.

Konstrukce, která šetří peníze

Klíčovou výhodou hliníkových střech je kombinace velmi snadné údržby a nízké hmotnosti. Druhá zmíněná vlastnost potěší majitele všech domů, kteří nechtějí zbytečně zatěžovat střešní konstrukci. Stejně tak je hmotnost dobrou zprávou z pohledu investic do materiálu. Konstrukce nemusí být zbytečně robustní, což v praxi šetří peníze. Hliník dokáže zazářit kdekoliv, ale jeho silné stránky se skvěle projeví například na horách, kde střecha musí obecně snášet nepříznivé podmínky včetně hromad sněhu a prudkého větru.

O životnosti rozhoduje výrobce

Nepříznivé podmínky a teplotní výkyvy nejsou pro renomované výrobce hliníkových střech žádný problém. Důkazem je značka PREFA. Výsledkem desítek let zkušeností se stavěním střech a pečlivého testování je schopnost odolat bouřím s větrem o rychlosti až 235 km/h. Střecha tohoto výrobce není lepena ani probíjena. Principem montáže je složení a sešroubování s cílem přinést perfektní těsnost.

V porovnání s konkurencí tak PREFA skutečně nabízí výrazně vyšší odolnost. Avizovanou životnost podtrhuje výrobce zárukou 40 let na barvu a jakost materiálu. To rozhodně není málo. Zapomeňte na korozi, protože hliníková střecha se sama chrání díky přirozené vrstvě oxidu a jen tak se neokouká. Hodí se jak do přírody, tak do městské zástavby.

Pro vaše architektonické nápady

Řada barevných variací a povrchových úprav vám navíc usnadňuje výběr. Chcete-li realizovat odvážnější architektonické nápady, máte s hliníkem zelenou. Závěrem je vhodné zmínit také ohledupnost tohoto materiálu k životnímu prostředí. Hliník je 100% recyklovatelný. Z něj vyrobená střecha je tak nejen výhodnou, ale také ekologickou volbou.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

7 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře