Stavba a rekonstrukce

Když stavíte, potřebujete spolehlivé auto. Objevte vozy z autobazaru, které od nových nerozeznáte

Pryč jsou ty časy, kdy prakticky nešlo koupit slušný ojetý vůz, a autobazary byly plné zastaralých ojetin. Stále zlepšující se životní úroveň obyvatelstva se promítá do nabídky autobazarů. Existují takové, které dnes prodávají vozy, které běžným laickým pohledem nerozeznáte od nových. Jedná se o vozy, které jsou pár let staré a v dokonalém technickém stavu. Přesto je jejich cena neporovnatelně nižší než u vozů nových.

Vozy staré pár let

Ukázkou toho je například pražský bazar Auto Výhybka Praha. Letmým pohledem na jeho webové stránky, kde pravidelně zveřejňuje aktuální prodávané vozy, zjistíte, že většina vozů byla vyrobena mezi lety 2012-2014. Zabere relativně dlouhou dobu, než najdete vůz, který byl vyroben před rokem 2010. A i pokud nějaký naleznete, je ve velmi dobrém technickém stavu a prodává se za ještě lepší cenu. Pokud nejste vyložený automobilový fajnšmekr, nepoznali byste, že vůz právě nesjel z výrobní linky.

Garance technického stavu

Oproti zbrusu novým vozům někoho může odradit fakt, že vůz byl již někým používán. Toho se ale reálně nemusíte bát. Například autobazar Auto Výhybka Praha prověřuje všechny vozy po stránce původu i po stránce technické. Vůz si můžete sami vyzkoušet během testovací jízdy.

Financování vozu

I formy financování vozu jsou mnohdy podobné jako u nových automobilů (leasing, protiúčet atd.). Častokrát tedy jediným rozdílem oproti koupi nového vozu bývá jeho cena.


Nabídka vozů v Auto Výhybka je strhující. Například toto Audi A6 (r.v. 2014) je k dostání za pouhých 659 000 Kč.

Tagy

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

4 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

  • Já si myslím, že aut na planetě je mnohem více než lidí a přesto se vyrábí pořád nová. A to bude taky tím, že se pak skoro nová prodávají i v bazarech. Já měl za svůj život jen 2 auta a to staré jsem prodával nedávno, už bylo skoro do šrotu Hyundai accent. Jezdil jsem s nim 15let. Pak už na něm začaly odcházet díly. Altík, startér atd. prodal jsem ho do výkupu https://zahotove.cz/ A pořídil si taky starší, ale o dost v lepším stavu Fiat ducato. Moc lidí už si úplně nová auta nekupuje co vím a přesto se pořád vyrábí.

  • Taky si zrovna stavíme dům, takže peněz na nové auto nebylo mnoho, nakonec jsme se proto rozhodli jít do ojetého suvčka, které se hodí právě i při stavbě domu a zároveň nestojí tolik peněz. Na https://kralmotoru.cz/media/jake-ojete-suv-koupit bylo poměrně pěkné srovnání na základě které jsme šli do toyoty rav.