Interiér Stavba a rekonstrukce

Malování pokojů a teplota barvy

Není teplota jako teplota, v tomhle případě se nejedná, zda naše barva, kterou hodláme použít je dostatečně teplá, ale jedná se o teplotu barev jakožto odstínů.

Teploty barvy dělíme na studené a teplé. Mezi studené odstíny řadíme modrou, zelenou, fialovou, šedou barvu. Mezi odstíny teplé řadíme červenou, žlutou, oranžovou, krémovou, atd. Rozdíl je mezi nimi takový, že studené odstíny v nás vzbuzují chlad, klid, zatímco barvy teplé nás povzbuzují, zahřívají a nabíjejí energií. Malíři pokojů Praha mají k dispozici bohatý vzorník barev a zcela jistě vám i poradí, v případě, že si nebudete s výběrem vědět rady.

Malování pokojů a sytost barev

Pro celkový vzhled našeho pokoje, který se chystáme vymalovat je taky velice důležitá sytost barev, kterou zvolíme, s čímž vám zcela jistě poradí Malíři pokojů Praha. Především bychom měli dát na vlastní pocit a na to, s jakými doplňky budeme tuto barvu kombinovat jako například koberce, podlahy, nábytek – v tomhle případě prosím zapomeňte na módní trendy a řiďte se vlastními pocity. Nezapomeňte také na to, že pokud zvolíte příliš syté barvy, mohou na vás působit rušivě, pokud v této místnosti budete trávit delší čas.

Malování pokojů a světlost barev

Odstín a světlost barvy, kterou se chystáme v dané místnosti použít, by měla vycházet ze světelných podmínek daného interiéru a také z jeho velikosti. Pokud zvolíme správnou světlost barvy, můžeme tím podstatně změnit vizuálnost dané místnosti. Obvykle se radí, že nejvhodnější je použít takové barvy, které ladí s největším a nejvýraznějším objektem v místnosti. Pozor, nejedná se o to, že by barva na stěnách měla být stejná jako na těchto objektech, ale doporučuje se z této barvy vycházet a zvolit k ní vhodný tón odstínu barvy, který budeme používat na výmalbu pokoje například s Malíři pokojů Praha.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře