Stavba a rekonstrukce

Montované domy do milionu jsou hitem dneška

Chcete rychle a levně bydlet? Montované domy jsou v dnešní době stále oblíbenější a vy se dozvíte nejen o jejich největších výhodách a nevýhodách, ale rovněž o tom, že si je možné takové plnohodnotné bydlení opatřit v ceně do milionu korun!

Typy montovaných domů

Co se skrývá pod pojmem montovaný dům? Jedná se o stavbu, jež je takřka celá vyrobená v hale. Na staveniště jsou posléze dovezeny celé buňky nebo stěny, přičemž trvá jen pár dní, aby byly k sobě na místě spojeny. To je velká přednost montovaných domů. Malé jsou postaveny klidně do 3 dnů, ty největší jsou zpravidla postaveny do měsíce! Mezi výrobce montovaných domů lze považovat i některé výrobce dřevostaveb, kteří staví takzvaným systémem two by four, pod nímž se skrývá letmá staveništní montáž. Také oni tvrdí, že staví montované domy do milionu. Mají svým způsobem pravdu, protože sestavují dům suchou cestou z hranolů, izolačních a velkoplošných materiálů, jež lze hodnotit jako připravené díly pro stavbu domu. Vedle výstavby z hotových velkoplošných stavebních dílů je dalším způsobem výstavby sendvičová konstrukce, jež se od předchozí metody odlišuje montováním konkrétních materiálů přímo na staveništi. Tím je možná náprava potenciálních nepřesností spodní stavby, ale je třeba být připraven na delší trvání montáže a z toho plynoucí nutnost ochrany stavby vůči povětrnostním vlivům.

Ušetříte za vytápění

Kromě zmiňované rychlosti je další výhodou montovaných domů bezpochyby poměrně nízká cena. Ta je navíc ve smlouvách zaručena v konečné výši. Na rozdíl od jiných staveb tu není nebezpečí navyšování nákladů. V dnešní době není výjimkou, že je na montované domy poskytována záruka i několik desítek let. Výhodou, kterou značně pocítí vaše peněženka, je úspora za vytápění. Náklady na vytápění v porovnání s tradičními domy je možné snížit o třicet až padesát procent. Montované domy do milionu ze dřeva jsou také zárukou ekologického bydlení.

Hlavní nevýhoda

Zřejmě nejvýraznější nevýhodou je v podstatě typizovaný vzhled montovaných domů, kdy si jsou s ostatními podobné jako vejce vejci. Není třeba dlouho přemýšlet, abychom odhalili příčinu tohoto problému. Firmu musí produkovat co nejvíce identických kusů, aby byla jejich výroba rentabilní z pohledu rychlosti, kvality i množství. Individuální úpravy s sebou nesou v konečném důsledku zvýšení ceny stavby a prodloužení doby stavby. K dalším nevýhodám je možné zařadit omezené dispoziční uspořádání a skutečnost, že montované domy nejsou vhodné pro stavbu svépomocí.

Kvalitní montovaný dům lze pořídit do milionu korun

Velmi příznivé je zjištění, že kvalitní mobilní domy se pohybují v nabídkách firem i v ceně okolo milionu korun. Firmy jsou vám schopny dodat tyto domy jak na dokončení, tak ve variantě na klíč bez jakýchkoli dalších nákladů, když jsou připraveny na bydlení okamžitě po dovozu. Montované domy jsou tedy určeny pro běžné bydlení s lehkým nádechem moderní architektury.

Michaela Varausová

Jednou budu bydlet v pěkném domku s manželem, dětmi i zlatou retrívřicí Sissi. Spokojeny tam budou moje děti i její štěňata!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře