Stavba a rekonstrukce

Jak nejlépe připevnit projektor?

Hraní her na televizi může pro mnohé znamenat kvalitní zábavu, ale když si hru promítnete skrze projektor na promítací plátno nebo na zeď, bude váš zážitek ještě více intenzivní.

Možností, kam projektor umístit, je poměrně dost. V případě, že si vyberete možnost zavěšení na zeď nebo na strop, budete si muset pořídit vhodný držák na projektor.

Při výběru držáku na projektor můžete vybírat mezi stropním držákem, který umožňuje rotaci projektoru. Pořídit si můžete i držák s posuvným ramenem nebo s možností naklánění. Například s pomocí stropního držáku Stell SHO 1029, můžete zařízení namontovat 16 centimetrů pod strop. Držák má nosnost až 15 kg, takže by měl bez problémů udržet všechny klasické projektory pro domácí promítání. Držák navíc umožňuje rotaci, o 360 stupňů vertikálně a 30 stupňů horizontálně, proto si můžete obraz upravit dle vašich potřeb.

Pokud bydlíte v nějaké starší zástavbě a máte vysoké stropy, využijete spíše výsuvný držák na projektor. Ten vám umožní výškově nastavit projektor tak, aby vám poskytnul optimální možnost projekce na stěnu či promítací plátno. Držák značky Stell SHO 1091 má možnost vysunutí až 1 metr. Výhodou tohoto držáku je i možnost rotace, což u výsuvných modelů nebývá moc časté.

Když už budete mít připevněný projektor, je třeba ho řádně využít. Na konci února proběhne 89. ročník udílení Oscarů, a tak si můžete filmový zážitek užít v pohodlí domova, s obrazem srovnatelným s reálným kinem. Letošní předávání uvede Jimmy Kimmel. Proto, když si připevníte projektor včas, přímý přenos můžete sledovat 27. února ve 2:30 našeho času.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře