Stavba a rekonstrukce

Nejmenší automatický kotel na trhu vás překvapí svou praktičností

Vytápění pevnými palivy je levnější a pohodlnější než kdy dříve. A navíc dokáže být i moderní a velice chytré. Stačí si vybrat kotle, které většinu potřebné práce zastanou za vás. A jaké by to měly být?

Společnost OPOP se na komfortní, praktické a ekonomicky výhodné vytápění pevnými palivy specializuje již řadu let. Mezi její nejvyhledávanější modely patří automatické kotle na uhlí H824-A, H835-A a H845-A, nyní nově doplněné o model  H815-A určeného i pro ty nejmenší kotelny.

Nejmenší automatický kotel na uhlí se vejde kamkoliv

Možná i vy máte u svého rodinného domku miniaturní nebo dokonce žádnou kotelnu, protože vaši architekti s možností vytápění dřevem nebo uhlím při projektování stavby jednoduše nepočítali. Bohužel nejste ani zdaleka jediní. Ale šlendrián při navrhování domu vám už nebude při výběru optimálního způsobu vytápění na obtíž.

Automatický kotel na uhlí H815-A se totiž může pochlubit opravdu úspornými rozměry, díky kterým projde i dveřmi užšími než 50 centimetrů. Ani v nejširším místě totiž nepřesahuje délku 454 mm a výšku 969 mm. S výkonem 15kW, nízkou spotřebou elektrické energie a 93% účinností se tak řadí mezi nejlepší kotle malých rozměrů na našem trhu a co do velikosti je dokonce přímo rekordmanem. Nic menšího už zkrátka v současnosti nenajdete. Zásobník je navíc možné umístit z levé i pravé strany kotle a tím využít v malé kotelně opravdu každý kout.

Reklama

Testovací gigaREKLAMA

Jednoduché ovládání, které si zamilujete

Model H815-A můžete díky praktickému volitelnému příslušenství ovládat bez potíží nejenom ručně ale i na dálku přes pokojový termostat, GSM modul nebo internet. Lze k němu připojit až čtyři čerpadla a pohodlně ovládat jeden směšovací ventil. Dávkování paliva probíhá automaticky na základě ekvitermního řízení za pomoci venkovní teploty, takže se do kotle dostane vždy optimální množství uhlí pro tepelnou pohodu v domě.

Automatické dávkování šetří také vaši peněženku a v neposlední řadě i životní prostředí. Minimalizuje totiž emise, takže vaši sousedé si vůbec nemusí všimnout, že od letoška topíte uhlím, což se v rámci dobrých sousedských vztahů může opravdu hodit.

A ještě jednu velkou přednost mají automatické kotle na uhlí od OPOP: velkoryse řešené násypky na velké množství paliva, takže vám i během tuhé zimy stačí navštívit kotelnu 2-3x do týdne a uhlí doplnit. Ani odpopelnění a další jednoduchá údržba kotle vám nezabere téměř žádný čas a navíc si můžete vše maximálně ulehčit zakoupením praktického příslušenství, které se o všechny tyto nezbytné úkony postará za vás.

Nový automatický kotel za pár tisíc

Ano, i tohle si můžete říkat, pokud využijete oblíbené Kotlíkové dotace, které mohou zaplatit až 80% z částky nutné na pořízení a odbornou instalaci kotle. Modely od OPOP splňují náročná kritéria eko-designu, takže na ně tento štědrý příspěvek od státu můžete uplatnit. A nevíte-li si s náročnou byrokracií nebo odbornými termíny rady, využijte bezplatnou podporu na internetových stránkách OPOP.cz. Nenechte si ujít šanci topit levně, pohodlně a ekologicky za báječnou cenu. S automatickými kotly na uhlí od OPOP je to totiž možné.

Tomáš Rozehnal

Postavil jsem dům, teď už mi zbývá jen zasadit strom a zplodit syna. Ne nutně v tomto pořadí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře