Stavba a rekonstrukce

Problémy s hlukem řešte pomocí izolace

Chcete si užívat spokojeného bydlení, ale trápí vás hluk? Jedná se o častý problém v bytech, kdy v rámci domu bydlí hluční sousedé. Když nepomůže ani domluva ani nic jiného, je třeba jít cestou zvukové izolace. Co všechno o ní potřebujete vědět?

Roli hraje typ hluku

I když se to nezdá, existují různé druhy hluku, které je třeba od sebe odlišit. I proto je mnohdy na místě oslovit odborníka, který provede potřebná měření a na základě zjištěných dat dokáže nabídnout odpovídající řešení, které se do konkrétního interiéru hodí. Je třeba říci, že zohledněno bývá hned několik věcí, a to především:

  • Hladina hluku
  • Oblast odkud hluk vychází
  • Typ hluku

Materiálů existuje více než dost

Dále je třeba říci, že podobně jako v případě tepelné izolace, tak i v případě té zvukové dnes existuje celá řada různých materiálů, které se dají využít. Může to být kvalitní akustická pěna, stejně jako se může jednat o různé speciální desky. Obojí samozřejmě existuje i v různých tloušťkách. Zde se opět dostáváme k tomu, že je vhodné mít k dispozici odborníka, který by měl dokázat poradit optimální řešení využitelné v konkrétním prostoru.

Izolovat se dá jakákoliv část interiéru

Velkou výhodou je také to, že izolovat se dnes dá v podstatě jakákoliv část konkrétního interiéru. Tedy vašeho bytu. Je možné použit izolaci například i na podlahu, pokud hluk přichází od lidí, kteří bydlí pod vámi. Tato možnost nese označení jako kročejová izolace. Stejně tak není problémem využít dané řešení v rámci stropu, kde se může jednoduše schovat pod podhledy. Problém nemusí být ani se sousedy, kteří bydlí vedle vás. To proto, že správně zvoleným izolačním materiálem se dají obložit i stěny. Na ten se následně aplikuje klasická interiérová omítka a byt vypadá stejně jako před tím. Bude však mít jednu velkou výhodu, a tou bude celková vyšší kvalita bydlení.

Redakce BDLN.CZ

Denně aktualizovaný online magazín o bydlení a všem pro váš krásnější domov. Praktické články, inspirace, finanční tipy i konkrétní návody pro zařizování moderního domu či bytu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře