Stavba a rekonstrukce

Senioři bydlící o samotě jsou i o Vánocích častým cílem zlodějů

Osamělí senioři jsou v hledáčku zlodějů i podvodníků nejrůznějšího druhu dlouhodobě.

Babička v ohrožení

Zloději neváhají používat různé praktiky, aby se do bytu či domu staršího člověka nemuseli dostávat násilím, ale aby je majitel pustil dobrovolně. Pod záminkou nabídky služeb či zboží se vnutí dovnitř, a senior v takovéto chvíli již krádeži nezabrání. Mnoho zlodějů se však snaží dostat do bytů i v noci, kdy jejich majitelé spí. Zajistit bezpečí pro stárnoucí rodiče či prarodiče přitom není složité, mnohdy stačí jen vylepšit zabezpečení vchodových dveří.

Klíč zevnitř problém neřeší

Mnoho nejen starších lidí žije v přesvědčení, že pokud zanechají v noci klíč v zámku, zloděj se dovnitř nedostane. Opak je ale pravdou, klíč v zámku není pro zloděje překážkou, poradí si s ním během několika vteřin. Nevítaná noční návštěva pak může nepříjemně poškodit nejen majetek, ale především psychiku oloupeného.

Olivu na zámku zloděj nepřekoná

Jednoduchým a vhodným mechanickým zabezpečením dveří, s jehož ovládáním nebudou mít ani senioři problém, je cylindrická vložka s olivou. Tokoz Pro 300 se zamyká i odemyká běžným způsobem, přídatnou funkci plní pojistný čep, který vyřadí uzamykací mechanismus vložky, takže zvenčí už se zámek nedá klíčem otevřít. Bezpečnostní vložka je 100% odolná proti bumpingu a planžetování a je certifikovaná v třetí bezpečnostní třídě.


Cylindrická vložka s olivou Tokoz Pro 300, doporučená cena na e-shopu Tokoz: 980 Kč

Bezpečí jako vhodný dárek

Místo obligátních pantoflů či vitamínových doplňků se na Vánoce vyplatí investovat do zabezpečení, a koupit bezpečnostní vložku rodičům či prarodičům třeba jako dárek. Instalace je snadná, i laik ji zvládne během deseti minut. Vložka je vhodná pro standardní i atypické tloušťky dveří a je dodávaná i s bezpečnostní kartou bránící kopírování klíčů. Nejen senioři pak ocení snadnou manipulaci s klíčem ve tmě.

Tiskové zprávy

Zajímavé informace ze světa bydlení a tiskové zprávy, které si zaslouží pozornost. Máte pro náš magazín tip? Neváhejte nás kontaktovat, atraktivní zprávy s radostí zveřejníme.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře