Zahrada a exteriér

Máme zálusk na houpací sítě! Jaká je ta nejpohodlnější?

Natáhnout se s knížkou do houpací sítě a užít si zasloužený odpočinek? To je krásná představa za předpokladu, že vám houpací síť skutečně vyhovuje.

Z pirátské bárky až k vám na zahradu

Houpací sítě, nazývané také jako hamaky, jsou závěsná lůžka sloužící k relaxaci a odpočinku. V minulosti se používaly především na lodích, kde oproti postelím zabíraly menší prostor. Díky nízké hmotnosti je využívali také cestovatelé. První sítě přivezl Kryštof Kolumbus z Baham. Houpací sítě jsou pohodlné, účelné, pomáhají vám zlepšit zdraví. Na trhu existují houpací sítě určené pro turistiku, pro zábavu celé rodiny nebo takové, které zajistí pevnou polohu zad.

Podle čeho vybírat houpací sítě?

Houpací sítě vybírejte především podle věku uživatele – na trhu jsou houpací sítě pro děti i dospělé, pro jednu či více osob. Nejdůležitější parametr je nosnost, kdy je vždy lepší najít model dimenzovaný na více než 100 kg. Další parametr je účel použití sítě, tedy zda chceme v síti odpočívat, nebo se houpat.

Při výběru houpací sítě podle konstrukce můžeme vybírat sítě bez tyčí, které se volně zavěsí, nebo sítě s pevnými tyčemi, které pomáhají držet tvar. Lze přikoupit i stojan, pokud vám chybí závěsné body například v podobě stromů.

Houpací síť v přírodě

Cena je dalším bodem, podle kterého se můžete rozhodovat. Obyčejné houpací sítě pořídíte do 1 000 Kč. Sítě pro děti se zpevněným vláknem stojí okolo 3 000 Kč a pro více osob od 4 000 Kč. Samostatnou položkou je stojan, který lze pořídit od 3 do 20 000 Kč.

Houpací sítě pro jednotlivce

Pro ty, co milují pohodlí a jsou sami, jsou ideální houpací sítě vyrobené z tkaného, měkkého a dostatečně pružného vlákna. Jestliže budete síť přenášet nebo ji vozit na cestách, vyberte si síť, která má popruh na nošení. Ke kempování se hodí sítě z nylonu, které jsou odolné proti povětrnostním podmínkám nebo sítě, které jsou vyrobeny z padákového hedvábí. Houpací sítě s tyčí využijete při opalování, nevzniká zde stín. Zabudované tyče rozloží váhu těla jinak a sítě se více houpou. Ležení v síti s tyčí je nejpohodlnější v podélné poloze, zavěšuje se propnutá.

Houpací síť

Máte-li problém s páteří, pak i vy si můžete vybrat z nabídky sítí. Je možné vybírat modely, kde se leží na šikmo, čímž se chrání páteř a také nehrozí, že byste ze sítě vypadli. Tento typ sítí se hodí i pro děti. Obzvláště dětem jsou určeny houpací sítě, které jsou opatřeny šňůrami ze zpevněného vlákna.

Houpací sítě pro dva

Houpací sítě určené pro dvě osoby mají dostatečný prostor a jsou vyrobeny ze speciálního vlákna EIITex. Houpací sítě pro dva jsou rovněž i ve variantě, kdy se leží šikmo. Houpací sítě pro dva můžete využít jako zajímavý dárek pro novomanžele.

Houpací sítě pro dva

Houpací sítě pro celou rodinu

Do houpací sítě se vleze klidně celá rodina, když si vyberete ten správný model. Vybírejte sítě z pevného polyesteru, který je omyvatelný. Brazilská síť z bavlny je určena pro celou rodinu, se šikmým ležením a tedy úlevě vaši páteři.Pro větší bezpečnost se dají pořídit i sítě, které mají silné šňůry, které jsou spojeny páskem, který vyrovnává bodové zatížení sítě. Sítě s lehací plochou vyžadují větší prostor na jejich umístění, ale ten odpočinek za to jednoznačně stojí!

Petra Jelenová

„Žádný dům není tak malý, aby nepojal mnoho přátel.“

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře