Zahrada a exteriér

Trampolína na vaší zahradě by měla být především bezpečná

Sportovní fanoušci jistě zaznamenali, že skoky na trampolíně jsou olympijskou disciplínou. Na vaší zahradě však zřejmě podobně náročné sestavy nemáte v plánu! Jakým způsobem byste měli postupovat při výběru trampolíny, aby přinesla všem členům rodiny především hodně zábavy bez zbytečných zdravotních rizik?

Koupí trampolíny pečujete o své zdraví

Bloumáte nad tím, proč byste si vůbec měli nějakou trampolínu na svoji zahrádku pořizovat? Pak vězte, že mnoho vědeckých i lékařských studií již prokázalo, že skákání na trampolíně je mimořádně zdravé. K největším výhodám patří účinné protažení celého těla, zpevnění a posílení svalů, zlepšení koncentrace i koordinace pohybů. O tom, že se současně jedná i o skvělou psychickou relaxaci nemůže být pochyb. Již jste viděli někoho, aby se při skocích na trampolíně mračil?

Skoky na trampolíně pomohou s účinným hubnutím

Zapomeňte na to, že trampolína je zábavou jen pro vaše děti. Vyrábí se totiž celá řada kvalitních trampolín s odpovídající nosností také pro dospělé, kteří je mohou využít třeba při svém boji s nadváhou. Je prokázáno, že během skákání na trampolíně se kalorie spalují mnohem rychleji než při úmorném běhání. Vrcholní manažeři údajně pravidelně skáčou na trampolíně, aby se „vyskákali“ z celodenního stresu. Máte strach, že nebudete mít tu správnou techniku skoku? Na internetu je možné najít mnoho video návodů, které Vám při vašich začátcích pomohou.

Ne každá trampolína se však hodí právě pro vaši osobu! Z toho důvodu je nutné postupovat při výběru s nejvyšší obezřetností. Je ve vašem vlastním zájmu, aby pro vás byla trampolína využitelná co nejvíce let. Proto je lepší nakupovat pouze u ověřených prodejců, kteří nabízejí odpovídající servis a dostatečně širokou nabídku příslušenství i náhradních dílů. Na internetu si dnes již není problém každého důkladně „prolustrovat“.

Vnitřní ochranná síť musí být samozřejmostí!

Nejlevnější varianta totiž ještě nemusí být tou nejlepší! Pád z trampolíny přitom bolí stále stejně. K největšímu množství úrazů dochází při dopadu do prostoru pružin, takže samozřejmostí by měla být vnitřní ochranná síť, jež podobné nehodě zabrání. Tato ochranná síť by současně měla disponovat stojany až na zem, protože je tím garantována její větší stabilita. Oblíbené jsou trampolíny vybavené horní ocelovou obručí, která dokáže ochrannou síť nejen vypnout, ale i zpevnit.

Ideálním materiálem pro skákací plochu je neabrazivní materiál, díky němuž klesá nebezpečí odření pokožky. Maličkosti často v životě rozhodují! Proto se nevyplatí zapomínat ani na takové detaily, jakým jsou schůdky s protiskluzovou úpravou.

Za trampolínu, kterou budete mít na zahradě celý rok, si raději připlaťte!

Trampolínu můžete mít na zahradě celoročně, případně ji je možné na zimu uklízet. Některé levnější trampolíny nemají zimu příliš v oblibě a může dojít k jejich poškození. Z toho důvodu je třeba již ve chvíli investice uvažovat o tom, zda chcete mít trampolínu na zahradě po celý rok. Zakoupit je k ní možné i krycí plachty, jež ji ochrání před nepřízní počasí.

Velkou výhodou většiny trampolín jsou i jejich nízké nároky na údržbu. Obyčejně je postačí pouze umývat běžnými čisticími prostředky. Před instalací trampolíny se ocelové spoje mažou vazelínou.

Jestli chcete vědět více o výběru té správné a kvalitní trampolíny, přečtěte si návod jak vybrat trampolínu na webu arecenze.cz.

Michaela Varausová

Jednou budu bydlet v pěkném domku s manželem, dětmi i zlatou retrívřicí Sissi. Spokojeny tam budou moje děti i její štěňata!

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

  • Taky přemýšlím že na zahradu pořídím vnoučatům trampolínu. Základy bezpečnosti jsou samozřejmostí, ale řeším spíš jakou velikost jim koupit. Přecejen jsou to dva raubíři, tak aby se tam spolu nepozabíjeli 😀 Dívala jsem se už i na https://homezin.cz/media/jak-vybrat-trampolinu a asi by byla vhodná trampolína která má alespoň dva metry, co myslíte vy?