Zahrada a exteriér

Zahradní dekorace dodají zahradě jedinečný ráz

Přemýšlíte nad tím, jak proměnit zahradu v místo, kam budete s radostí chodit relaxovat a rozjímat? Skvělým tipem jsou zahradní dekorace. Podívejte se na aktuální trendy a nechte se inspirovat.

Aby byla zahrada ozdobou

Každá zahrada je do určité míry vizitkou majitele přilehlého domu. Její uspořádání společně s vybavením odráží jeho vkus a osobní preference. Pokud chcete být na zahradu náležitě pyšní a zároveň toužíre po vytvoření příjemného prostředí pro celou rodinu, zaostřete na zahradní dekorace. Originální dekorace dokáže zázraky. Na výběr máte z mnoha materiálů a stylů. Doby, kdy byl synonymem venkovní dekorace kýčovitý trpaslík, jsou naštěstí již dávno pryč. Nyní máte možnost prostřednictvím světel, postaviček, krmítek a dalších maličkostí vdechnout zahradě zcela nový image. Vše od výběru materiálů až po funkci dekorace záleží pouze na vás.

Zahrada jak z pohádky? Žádný problém!

Především rodiče a jejich děti nadchnou dekorace s pohádkovými a zvířecími motivy. Chcete, aby vám na zahradě bydlel drak? Nebo raději poskytnete azyl usměvavým kamenům? Vše záleží pouze na vás, ale nikdy nezapomínejte na to, že byste v rámci menšího prostoru neměli kombinovat více stylů najednou. Umístění dekorace je pro dosažení žádaného efektu klíčové. Vždy věnujte čas přemýšlení nad tím, kam zakoupenou dekoraci umístíte. Velmi zajímavé je umístěné sošek v rámci záhonů, které vnnáší do zahrady množství barev. Jaké překvapení zažije návštěva, když si po chvilce všimne dekorace vykukující zpoza rozkvetlých květin.

Některé dekorace nefungují pouze jako ozdoba, ale mají také praktickou funkci. Praktický doplňek na zahradu v podobě osvětlení či krmítka pro ptačí návštěvníky se vždy hodí. Kreativní hrátky s osvětlením mohou stát u zrodu opravdu riginální zahrady, kterou si okamžitě zamilujete. Menší světýlka se vyjímají na buksusech, keřích a dalších balkonových rostlinách. Delší pásy světel se zase hodí pro osvětlení příjezdové cesty, případně zvýraznění důležitých objektů na zahradě od bazénu po zahradní altán. Nebojte se být kreativní a vzpomeňte si na to, co se vám na zahradách tak moc líbí.

Romantický večer na zahradě

Důležité je, abyste se na zahradě vždy cítili pohodlně. Dekorace mají jedinečnou schopnost přivolat dobrou náladu a bytový textil se zase postaré o váš komfort. Ve výbavě pro letní grilovačky a večery pod širým nebem by vám neměly chybět podsedáky či příjemné deky, které skvěle vypadají a navíc zahřejí. Ideálním společníkem je také oboustranné prostírání. Populární jsou piknikové a vintage motivy.

Vaše oáza klidu

O zahradu je třeba pečovat a rozhodně nelze říct, že by to byl jednoduchý úkol. Veškerá vynaložená energie se však vrátí v momentě, kdy se rozhodnete odpočívat v obklopení přátel a krásných dekorací, které vyvolají nejeden zvědavý výraz. Neváhejte a vyberte si ze široké nabídky perfektně provedených a kvalitních dekorací na zahradu. Opravdu pestrý výběr za skvělé ceny na vás čeká v e-shopu VelkýKošík.cz. Rozhodnutí zkrášlit zahradu a udělat radost všem, kteří na ní budou trávit čas, nebudete litovat.

Jana Lohnická

Jsem tvořivá a zvědavá osůbka s hromadou energie, které miluje teplo rodinného krbu, kvalitní českou kuchyni a seriál Hra o trůny.

2 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře